Kolagen – ve vodě nerozpustná bílkovina, která je součástí mnoha částí lidského těla. Nachází se nejen v kloubech a chrupavkách, ale také v pleti, pokožce, ve vlasech a jinde. Z toho lze vyčíst, že má velký vliv na správné fungování těla a na to, jak pokožka či pleť vypadají. Špatnou zprávou je, že se zhruba po pětadvacátém až třicátém roce života začne z těla vytrácet, což nám klade na bedra jistý úkol – doplnit ho. Naštěstí se mezi námi najdou kolagenové doplňky, jako je elixír mládí Rays of Beauty, které nám pomohou cíl splnit. 

S námi už od osmdesátých let

To, že se s postupem let kolagen z těla začne vytrácet, není žádná světoborná novinka. Je to starý známý fakt, na který platí kolagenové doplňky. Dříve se jich mezi námi nevyskytovalo mnoho – spíše nebyly k dostání vůbec. Jen v Číně se užívají dlouhá staletí (možná právě proto zdejší ženy vypadají ve sto letech jako padesátnice). 

K velkému rozmachu došlo zhruba v osmdesátých letech minulého století, kdy se tento boom projevil ve Spojených státech. Zde došlo k používání drahých kolagenových injekcí, jež se nejčastěji používaly pro zjemnění kontur obličeje nebo k vyplnění rtů. Posléze došlo k velkému rozmachu a formy kolagenu se začaly měnit. Tím rostla i jeho dostupnost – kolagenové doplňky rázem byly k dostání pro každou sortu lidí a mohlo se jít do boje proti stárnutí. 

Podpořte účinky kolagenu zdravým životním stylem

Pokud jste se rozhodli bojovat proti svislé pokožce, nespočetnému množství vrásek a bolavým kloubům s kolagenem, změňte také svůj životní styl. Tím účinky doplňku stravy jenom podpoříte. Není tajemstvím, že na ztrátě kolagenu se podílí i naše špatné návyky a zlozvyky, jež jeho ztrátu výrazně násobí. 

Zprvu se ztrácí jedno procento kolagenu ročně. Pokud však kouříte, jíte nezdravě nebo konzumujete nadměrné množství cukru, procento se výrazně zvyšuje. Následky toho se mohou dostavit už v poměrně útlém věku, tak pozor na to.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/leky-jako-droga.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/leky-jako-droga-150x150.jpginfo@press-media.czPsychologieKolagen – ve vodě nerozpustná bílkovina, která je součástí mnoha částí lidského těla. Nachází se nejen v kloubech a chrupavkách, ale také v pleti, pokožce, ve vlasech a jinde. Z toho lze vyčíst, že má velký vliv na správné fungování těla a na to, jak pokožka či pleť vypadají....Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku