S uprchlickou vlnou posledních týdnů se rapidně zvýšila poptávka po kurzech češtiny pro cizince. Je to více než pochopitelné, protože pro život v Česku je osvojení češtiny nezbytnou dovedností. Je to nejen o zapojení se do školního nebo pracovního procesu, ale také o integraci do společnosti a navazování mezilidských vztahů, což je nesmírně důležité.

V dnešním článku jsme se rozhodli zodpovědět několik nejčastějších otázek, které nám budoucí studenti kurzu češtiny pro cizince pokládají. Je potřeba prokázat nějakou znalost? Jak to funguje s vízy? Jakou zkouškou je kurz zakončen? Odpovědi na tyto a další otázky najdete v našem článku!

V jakých kurzech můžu vůbec češtinu studovat?

Typů kurzů češtiny je vícero. Od individuálních, ve kterých se lektor může věnovat jen vám a tomu, v čem máte mezery, přes skupinové jednou týdně, které mají skvělou dynamiku menších skupin, až po roční intenzivní kurz češtiny, který je nejlepší pro ty, kteří se potřebují rychle posunout od úplných základů a dosáhnout až úrovně B1 například pro přijetí na univerzitu.

Musím už umět aspoň trochu česky?

Nemusíte. V drtivé většině kurzů studenti začínají s češtinou od úplných základů, k tomu ten kurz slouží! Nemusíte mít strach, že se nedomluvíte s lektorem nebo lektorkou – vždy to jde rukama, nohama, popřípadě anglicky či rusky. Ale vězte, že právě obklopení pouze češtinou od samého počátku je to nejlepší, co můžete udělat.

Můžu na kurz češtiny dostat vízum?

Vízová problematika je složitá, a navíc se s pandemií Covidu-19 trochu změnila, proto nejaktuálnější informace vždy hledejte v oficiálních státních zdrojích nebo se zkuste poradit v jazykových školách. Co se týče, jazykových kurzů vízum můžete získat pouze na roční kurz češtiny, jehož dotace je 560 hodin výuky.

Jak probíhá výuka?

V každém kurzu je to trochu jinak. V ročním kurzu češtiny, který je nejintenzivnější a nejefektivnější, se učíte každý všední den čtyři vyučovací hodiny. Používáte učebnici, vypracováváte přípravné testy, ale osaháváte si i českou kulturu různými exkurzemi a výlety. Je možné se přihlásit i do online varianty kurzu, takže se můžete učit odkudkoliv.

Musím na konci kurzu skládat zkoušku?

Zkoušku skládat můžete, ale není to povinností a není to zahrnuto v ceně kurzu. Pokud potřebujete znalost češtiny například na vysokou školu, certifikát o znalosti češtiny na určité úrovni bezpochyby potřebujete (ať už B1 nebo B2). To samé platí o trvalém pobytu v České republice. Vždy si proto zjistěte, jaký typ zkoušky a jakou úroveň potřebujete.

Toto byly nečastější otázky studentů na kurzy češtiny. Máte jakékoliv další otázky? Je něco, co jsme nezmínili? Zavolejte nebo napište do Jazykové školy PELICAN, kde vám rádi zodpoví veškeré dotazy!

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/05/pelikan_ptak.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/05/pelikan_ptak-150x150.pngPR-leadersVzděláníS uprchlickou vlnou posledních týdnů se rapidně zvýšila poptávka po kurzech češtiny pro cizince. Je to více než pochopitelné, protože pro život v Česku je osvojení češtiny nezbytnou dovedností. Je to nejen o zapojení se do školního nebo pracovního procesu, ale také o integraci do společnosti a navazování mezilidských vztahů, což...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku