Sháníte velká bezdrátová sluchátka za slušnou cenu? Pak byste mohli ze všech dostupných alternativ zvážit i model Base1 od výrobce audiovizuální techniky LAMAX, který se chlubí vyvážeností zvuku i parádními basovými linkami.

Sluchátka jsou vyvedena v designu, za který by se nemusely stydět ani modely umístěné o třídu výš. Velké elipsovité náušníky s lesklým černým povrchem mají pohodlné polstrované mušle, které se přizpůsobí uším uživatele a díky tomu prakticky odstíní okolní hluk. Na rozdíl od většiny špuntů tak nepotřebují aktivní potlačení šumu, které by jejich cenu jistě vyšroubovalo nahoru. Mimochodem, doporučená cenovka pro tento model je 790 Kč, což je vzhledem k celkovým vlastnostem i výkonu poměrně slušné.

Uvnitř náušníků, jejichž polstrování má stejně jako spodní část čelenky typickou tyrkysovou barvu, se nacházejí měniče o průměru 40 mm, které se starají o přenos zvuku k vašim uším. Až na detaily je pak barva sluchátek černá, a tedy i poměrně univerzální a kombinovatelná s jakýmkoliv outfitem. Tovární zpracování působí robustně a podle všeho by tahle sluchátka měla něco vydržet.

Zařízení podporuje technologii Bluetooth ve standardu 5.0, skrze kterou se připojuje ke zdroji hudby, nejčastěji tedy smartphonu, a to na vzdálenost až deseti metrů. Kromě toho je však možné nahrát zvukové soubory i na microSD kartu, ze které si snadno přehrajete cokoliv. Mezi jednotlivými písněmi pak můžete přepínat tlačítky umístěnými na jednom z náušníků.

Sluchátka LAMAX Base1 můžete použít také jako handsfree sadu, a to díky integrovanému mikrofonu. Přijmout a ukončit hovor nebo změnit jeho hlasitost také můžete zmíněnými tlačítky na náušníku, takže mobil pro tyto účely vůbec není nutné vytahovat z kapsy, pokud ho tedy máte se sluchátky dopředu spárovaný.

Integrovaná baterie typu Li-Ion nabízí kapacitu 480 mAh, která by podle výrobce měla na jedno nabití vydržet fungovat až 12 hodin. Z nuly na sto ji pak dostanete za dvě až tři hodiny. Sluchátka jsou tak schopna bez problémů sekundovat svou výdrží většině telefonů, ze kterých si budete přehrávat songy nebo třeba streamovat rádio. Pohotovostní doba (tedy čas, po který sluchátka vydrží zapnutá, ale nehrající) pak činí celých 200 hodin.

Udávaná impedance 64 ohmů by mohla být vyšší, ale v této cenové kategorii rozhodně nemůžeme očekávat zázraky. Naopak frekvenční rozsah 20 Hz až 20 kHz je naprosto standardní.

Reálnou výdrž sluchátek jsme odzkoušeli a a uváděný údaj 12 hodin jsme dosáhli při slušné, cca 70% hlasitosti. To je velmi dobrá zpráva, protože na maximum sluchátka díky parádnímu odstínění okolního hluku „vytáčet“ nemusíte, a ani bychom vám to kvůli ušetření sluchu nedoporučovali. A když jste pak na půl plynu, dostanete z nich výrazně delší dobu provozu…

Aby to nezapadlo – součástí balení je i audio kabel s 3,5mm jackem (a na samotných sluchátkách se nachází příslušná zdířka), což znamená, že v poslechu hudby můžete pokračovat i poté, co vám v baterce dojde šťáva. Tedy pokud výrobce vašeho smartphonu na starý dobrý jack nerezignoval, jako v poslední době každý druhý.

Verdikt

Bezdrátová sluchátka LAMAX Base1 rozhodně patří k tomu lepšímu, co si do tisícovky (v tomto případě za doporučenou cenu 790 korun) v této kategorii můžete pořídit. Vyvážený zvuk skvěle doplňuje povedený design s kvalitními 40mm měniči, kladně pak hodnotíme také výdrž integrované baterie, slot na microSD karty i možnost hraní přes kabel i tehdy, je-li baterie vybitá. Dosah je díky Bluetooth 5.0 také slušný a možnost volání díky vestavěnému mikrofonu je pak už jen třešničkou na dortu.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/sluchatka-Lamax.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/sluchatka-Lamax-150x150.pngPR-leadersTipySháníte velká bezdrátová sluchátka za slušnou cenu? Pak byste mohli ze všech dostupných alternativ zvážit i model Base1 od výrobce audiovizuální techniky LAMAX, který se chlubí vyvážeností zvuku i parádními basovými linkami. Sluchátka jsou vyvedena v designu, za který by se nemusely stydět ani modely umístěné o třídu výš. Velké...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku