Do Francie se vám nechce, v Rakousku jste byli už několikrát, a tak přemýšlíte, kam se vydáte na lyže letos? Zkuste Itálii, přesně řečeno lyžařské středisko Val di Fiemme, rozhodně nebudete litovat.

Na své si přijdou lyžaři i běžkaři

Málo zimních středisek se může pochlubit ideálními podmínkami nejen pro lyžaře a snowboardisty, ale i pro milovníky bílé stopy. Běžkaři si v údolí zvaném Fiemme, a jeho přilehlých kopcích, mohou vybírat ze 150 km sjezdovek. Kvalita místních tratí je na špičkové úrovni, dokonce se zde koná mistrovství světa v klasickém lyžování. Pro lyžaře i nadšence na jednom prkně jsou zde ovšem připravené velkoryse pojaté sjezdovky, které jako by snad ani neměly konce. Val di Fiemme totiž spojuje hned několik lyžařských areálů.

Výhodná poloha na severu Itálie

Z hlediska dopravní dostupnosti je údolí Fiemme rovněž výhodnou destinací pro zimní radovánky. Z Prahy je to něco málo přes 650 km. Vzdálenost a perfektní lyžařské podmínky nejsou ale to jediné, co může toto středisko v Dolomitech nabídnout. Kvalitní služby a dobré sněhové podmínky jsou samozřejmě základ, ovšem zejména rodiny s dětmi uvítají velkou nabídku ubytování v místních penzionech a hotelech. Další výhodou, kterou je nutné zmínit, jsou místní restaurace a kavárny. Všechny lákají na chutnou kuchyni a tradiční nápoje, ať už ty alkoholické nebo třeba na báječnou kávu s chutnou zmrzlinou na závěr.

Výhodné balíčky

Aktuálně má středisko Val di Fiemme naprosto ideální sněhové podmínky a tento trend se rozhodně udrží mnoho dalších týdnů. Tento resort nabízí nespočet hotelů a penzionů, které poskytují  cenově výhodné balíčky na ubytování pro rodiny i jednotlivce. Součástí ceny balíčku tak obvykle bývá skipass a některé zahrnují i pobyt dítěte ZDARMA. Projděte si proto pozorně kompletní nabídku a najděte pobyt šitý na míru právě vám a vaší rodině. Zimní Itálie má jednoduše hodně co nabídnout, tak se nechte zlákat a vydejte se ji objevovat po své ose už tuto zimu.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/val-di-fiemme-tělo.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/val-di-fiemme-tělo-150x150.pngPR-leadersCestováníDo Francie se vám nechce, v Rakousku jste byli už několikrát, a tak přemýšlíte, kam se vydáte na lyže letos? Zkuste Itálii, přesně řečeno lyžařské středisko Val di Fiemme, rozhodně nebudete litovat. Na své si přijdou lyžaři i běžkaři Málo zimních středisek se může pochlubit ideálními podmínkami nejen pro lyžaře a...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku