Chemická společnost LANXESS byla oceněna globální iniciativou na ochranu klimatu Carbon Disclosure Project (CDP). Zároveň byla zařazena na prestižní seznam „Climate Change A List“. Jedná se už o třetí zařazení do tohoto seznamu odpovědných firem od roku 2012. 

Připomeňme, že do globální databáze CDP dobrovolně posílá svoje každoroční data o emisích skleníkových plynů a aktivitách pro ochranu klimatu více než šest tisíc společností a stovky měst i regionů z celého světa. 

„To, že se v uvedeném seznamu CDP nacházíme, chápeme jako potvrzení a motivaci pro náš závazek k ochraně klimatu. Jako mezinárodní chemická společnost totiž bereme odpovědnost za životní prostřední a budoucnost nás i dalších generací velmi vážně. To se také odráží v našem cíli, být do roku 2040 uhlíkově neutrální,“ podotýká Hubert Fink, člen správní rady společnosti LANXESS AG. Hodnocení „A“ se uděluje společnostem, které vynikají zejména transparentností a v oblasti ochrany klimatu se vyznačují kroky vedoucími ke skutečně efektivním výsledkům. 

Uhlíkově neutrální do roku 2040

V rámci svých obchodních aktivit se LANXESS věnuje udržitelnosti a ochraně klimatu dlouhodobě. V listopadu 2019 společnost oznámila, že chce být do roku 2040 uhlíkově neutrální. Chce tak snížit emise skleníkových plynů ze současné úrovně kolem 3,2 milionu tun CO2. 

Na konci uplynulého roku mimo jiné spojila úrokové podmínky svého hlavního revolvingového úvěrového nástroje s úspěšným snížením emisí skleníkových plynů. Od 1. ledna 2020 je LANXESS také členem Světové podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj (WBCSD). 

CDP: Transparentní databáze firem a ochrana klimatu

Nezávislá nezisková organizace CDP si stanovila za cíl vytvořit seznam firem, které se vyznačují transparentností v oblasti emise skleníkových plynů, ale i v k přírodě šetrné správě vodních zdrojů a lesních porostů.  V roce 2019 předložilo iniciativě své údaje více než 8 400 společností a 920 měst z celého světa. Díky tomu je datová platforma CDP jedním z nejkomplexnějších globálních zdrojů informací o životním prostředí.

Hodnocení mimo jiné slouží investorům jako vodítko pro společensky odpovědné investování (SRI). Projekt v současné době podporuje více než 525 investorů po celém světě, kteří spravují aktiva v celkové hodnotě kolem 96 bilionů amerických dolarů.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/LANXESS-ochrana-klimatu-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/LANXESS-ochrana-klimatu-150x150.jpginfo@press-media.czTipyChemická společnost LANXESS byla oceněna globální iniciativou na ochranu klimatu Carbon Disclosure Project (CDP). Zároveň byla zařazena na prestižní seznam „Climate Change A List“. Jedná se už o třetí zařazení do tohoto seznamu odpovědných firem od roku 2012.  Připomeňme, že do globální databáze CDP dobrovolně posílá svoje každoroční data o emisích...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares