Fasáda je velmi důležitou součástí domu. Mnozí lidé se domnívají, že je jen reprezentací domu, ale není to tak. Fasáda totiž má jeden velký úkol, a to takový, že chrání dům před mrazem, deštěm i vlhkostí či před jinou nepřízní počasí a podobnými jevy. Pokud je fasáda opravdu kvalitní, zvyšuje se tím životnost zdí domu a domu obecně. Bohužel ani kvalitní fasáda nemá doživotní záruku a je nutné se jednou za čas do malování domu pustit. Buď si můžete zavolat na pomoc specialistu Tomáše Hanáka z firmy HANÁK SERVIS s.r.o., kterého si můžete objednat na webu hanakservis.cz, nebo se do natírání fasády můžete pustit samy. V druhém případě se nabízí otázka, jak natřít fasádu?

Výběr správné barvy na fasádu je základ

Základem úspěšného nátěru je zvolená barva. Na barvu fasády se však zpravidla kladou daleko větší nároky než na barvu, s níž se natírají interiérové prostory. Správně zvolená barva na fasádu by měla být dostatečně odolná, a to jak proti povětrnostním vlivům, tak proti dalším nepřízním počasí. Stejně tak by měla být paropropustná. 

Při výběru tak hraje největší roli to, na jakém místě dům stojí a případně v jakém odstínu chcete dům mít. Nejdelší životnost mají podle odborníků akrylátové barvy, které zůstávají déle stálobarevné. 

Jak postupovat při natírání fasády

Nátěr fasády se provádí nejčastěji s pomocí takzvané tlakové myčky, kdy se poté jen opraví nerovnosti nebo vzniklé praskliny. Žádný člověk by při natírání fasády neměl zapomínat na jednu věc, a sice na penetraci. Penetrace je samozřejmě důležitá i při interiérovém malování, ale u nátěru fasády je to něco nepostradatelného. Pokud se totiž stane, že penetraci neuděláte, nová fasáda se vám zničí do jednoho roku a po roce tak budete muset provádět nátěr znovu. 

Penetrace se zásadně nanáší na vybranou fasádní barvu ve dvou vrstvách. 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/sadrova-stena.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/sadrova-stena-150x150.jpginfo@press-media.czZprávyFasáda je velmi důležitou součástí domu. Mnozí lidé se domnívají, že je jen reprezentací domu, ale není to tak. Fasáda totiž má jeden velký úkol, a to takový, že chrání dům před mrazem, deštěm i vlhkostí či před jinou nepřízní počasí a podobnými jevy. Pokud je fasáda opravdu kvalitní,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku