Letiště Václava Havla parkováním ohromí i náročnější řidiče, avšak hledáním toho správného můžete strávit i dlouhé hodiny. Je proto dobré zjistit si již před odjezdem nějaké důležité informace a vyhnout se tak nepříjemnostem, které mohou v nejhorším případě skončit i zmeškáním letu. Kromě ceny může hrát velkou roli třeba i vzdálenost od letiště, bezpečnost, přeprava na letiště a další doplňkové služby.

Letiště Václava Havla Parkování – Ceny

Ceny parkování se často pohybují od několika stovek až po tisíce na týden (můžete si to ověřit například tady). Taková cena se právě promítá do ostatních služeb jako je přeprava na letiště a bezpečnost. Nízká cena tedy většinou znamená nejnižší kvalitu doplňkových služeb, ale záleží jen na vás, podle čeho se budete orientovat. Na druhou stranu, vysoká cena nemusí nutně znamenat špičkové služby. Parkoviště blízko terminálů svou klientelu staví hlavně na krátké dojezdové vzdálenosti (většinou jen pár desítek metrů).

Bezpečnost parkování

Bezpečnost parkování je také důležitým aspektem i podle tohoto článku. Nikdo by přece nechtěl, aby zaparkoval auto někde, kde mu ho může někdo poškodit, či v horším případě dokonce i ukrást. V tomto případě je tedy dobré vybírat parkoviště bez stromů, ze kterých by při větším větru mohly padat větve. Základem bezpečného parkování u letiště bývá kvalitní oplocení, kamerový systém a ostraha. V případech kdy klient vlastní dražší vůz, se určitě vyplatí zjistit, zda a proti čemu je podnikatel poskytující parkování pojištěný.

Vzdálenost od letiště

Vzdálenost od letiště je také jedním z parametrů, podle kterých si lze vybírat parkování, ale jelikož byste měli být na letišti 2 hodiny předem, vzdálenost parkoviště počítaná na minuty by neměla být sebemenším problémem. Obecně lze říci, že pokud je dojezdová vzdálenost do 10 minut, nejde o nic hrozného – jde spíše jen o pohodlí.

Parkování déle než hodinu

Využijete-li při návštěvě letiště Václava Havla parkování zde, budete se na letišti zdržovat pravděpodobně více než hodinu (nepočítáme-li případy, kdy jde jen o vyložení a naložení kufrů na parkovišti před terminálem). V těchto případech je dobré vědět, kde a za kolik se dá parkovat. Parkoviště přilehající k terminálům na letišti jsou totiž rozdělená do zón, kde každá má jiné vlastnosti, a také jiné ceny (další informace o cenách najdete například tady).

Zóny určené pro delší pobyty

Krytá parkoviště

Určitá parkoviště jsou vhodná spíše pro delší pobyty na letišti, například v případech, kdy chcete své blízké na letiště doprovodit a strávit tam s nimi ještě nějaký čas. Tato parkoviště se dále vyznačují tím, že jde o krytá a hlídaná parkoviště, vaše auto tedy zůstane spolehlivě v bezpečí. Jeden z typů těchto parkovišť najdete na levé straně od Terminálu 1. Cena za hodinu parkování je stanovena na 50 Kč, v případě celodenního parkování pak 590 Kč. Parkování lze sjednat i online, avšak pouze v případě, že se chystáte využít parkoviště na déle jak 24 hodin.

Venkovní parkoviště

Jiné typy parkoviště mohou být také vhodné pro delší návštěvy. Zásadně se ale od prvních typů liší tím, že jde o venkovní parkoviště a taková naleznete často u Terminálu 2. Na těchto parkovištích nelze objednat místo předem online, veškeré platby se řeší až přímo na místě, nemusíte mít však strach, místo na tomto venkovním parkovišti najdete takřka vždy.

Rezervujte online

Mnoho parkovišť nabízí i online rezervaci. Avšak na většině parkovišť najdete místo bez problému, rezervace tedy nebývá zpravidla nutná. Pokud ovšem chcete mít jistotu, není nic jednoduššího, než zarezervovat místo na parkovišti online a vyhnout se tak případným nepříjemnostem. Některá parkoviště navíc nabízejí při rezervaci místa i nějaké bonusové služby. Rezervace je jednoduchá, buď můžete rezervovat pomocí online formuláře, nebo klasicky mobilním telefonem.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/3218-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/3218-150x150.jpginfo@press-media.czCestováníiZpravydnes,Parkování na letišti,PrkováníLetiště Václava Havla parkováním ohromí i náročnější řidiče, avšak hledáním toho správného můžete strávit i dlouhé hodiny. Je proto dobré zjistit si již před odjezdem nějaké důležité informace a vyhnout se tak nepříjemnostem, které mohou v nejhorším případě skončit i zmeškáním letu. Kromě ceny může hrát velkou roli třeba i...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku