Do každé domácnosti se hodí minimálně jedna role papírových utěrek. Pomůžou vám setřít jakoukoliv mokrou skvrnu, využijete i při vaření, když vám dojdou kapesníky, nebo třeba při leštění oken. Jsou univerzální a na utření rukou jsou výborné také během grilování nebo práce v garáži.

Ekologická varianta?

Mnohdy se lidé nemohou rozhodnout, jestli papírové utěrky jsou ekologičtější než elektrické vysoušeče rukou. Na to neexistuje jednoduchá odpověď, mimo jiné i proto, že v této rovnici je hned několik neznámých. Vše se odvíjí od toho, jak je vyráběna elektřina vysoušeče, jestli se používá chladný či teplý vzduch, zda jsou papírové ručníky vyrobeny z recyklovaného papíru a kolik jich člověk použije. V průměru člověk použije papírové utěrky dvě, ačkoliv je možné si dokonale usušit ruce již za použití jedné utěrky. Na základě několika studií tak vychází, že ekologická zátěž je v dnešní době přibližně stejná s tím, že papírové utěrky jsou na tom o trochu lépe. Přesto jsou papírové ručníky mnohem praktičtější, jelikož je můžete využít i na další věci než jen na usušení rukou.

Pro velké provozovny

Do větších provozoven, nebo pokud máte v domácnosti velkou spotřebu, se hodí větší a ekonomičtější balení. Například co se týče častých kuchyňských utěrek, vyplatí se pořizovat balení po čtyřech rolích. Velká balení jsou však mnohem razantnější co se týče papírových ručníků nebo toaletních papírů. Papírové ručníky ZZ jsou vyrobeny z recyklovaného papíru a mají bělost mezi 65 a 75%. Jsou dvouvrstvé a jejich vrstvy jsou slepeny k sobě, což jim dodává na pevnosti a významně zvyšuje jejich savost, takže se nestrhají, ani když je použijete za mokra. Dobře se skladují a prodávají se v balení až po 4000 kusech, jsou proto vynikající volbou nejen pro gastronomická zařízení, nemocnice nebo hotely. Do takto velkých zařízení jistě využijete také toaletní papír Jumbo, jež je vhodný i do zásobníku. Je také vyrobený z recyklovaného papíru, jeho role mají návin od 130 do 300 metrů a jsou v balení po šesti kusech.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/papírové-utěrky-1024x321.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/papírové-utěrky-150x150.pngPR-leadersTipyDo každé domácnosti se hodí minimálně jedna role papírových utěrek. Pomůžou vám setřít jakoukoliv mokrou skvrnu, využijete i při vaření, když vám dojdou kapesníky, nebo třeba při leštění oken. Jsou univerzální a na utření rukou jsou výborné také během grilování nebo práce v garáži. Ekologická varianta? Mnohdy se lidé nemohou rozhodnout, jestli...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares