Téměř každému, kdo v poslední době bedlivě sleduje vývoj pražského realitního trhu, pochopitelně vrtá hlavou, zda není ideální doba na pořízení bytu z důvodu budoucího zhodnocení vkladu. Ceny nemovitostí průběžně rostou a developerských projektů nepřibývá ani zdaleka tolik, aby pokryly zvýšenou poptávku po bydlení. Koupi bytové jednotky lze proto přirovnat k výhodné investici. Ovšem pouze za předpokladu dobré lokality, jinak budete na podnájemníky čekat marně.

Poptávka je především po menších bytech

Investice do bydlení v Praze se vyplatí téměř vždy, ale leckdy je návratnost investice velmi pomalá. V praxi může o zájmu podnájemníků rozhodnout nejen lokalita, ale také dispozice. Ačkoliv se vám pravděpodobně nakonec podaří pronajmout i větší bytovou jednotku, největšímu zájmu se těší menší byty s cca 30 – 50 m².


Cílovou skupinou jsou mladší lidé, kteří v Praze studují nebo pracují, ale zatím se jim nechce zakládat rodina. Zkušení makléři tvrdí, že pronajmout byt o rozloze nad 60 m² je momentálně obtížnější než v minulosti, zatímco menší byty jdou z nabídky okamžitě pryč.

Které lokality stojí za zvážení?

Opakování je matka moudrosti, takže pro jistotu ještě jednou: byt vybírejte především podle lokality. S tou pak souvisí další faktory, jako jsou občanská vybavenost, dopravní dostupnost, přítomnost zeleně a v neposlední řadě bezpečnost.

Hledáte konkrétní typy? Podle odborníků jsou nyní dobrou volbou byty v Praze 9. Z původně okrajové části se postupně stala jedna z nejpopulárnějších rezidenčních lokalit a díky vynikající dopravnímu spojení se jeví jako perfektní adresa pro každého, kdo touží po bydlení mimo rušné centrum, avšak stále v jeho bezprostřední blízkosti.


Podobně jsou na tom také byty v Praze 10 – i ty se nyní těší zvýšenému zájmu ze strany investorů.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_finep_cz_nahledovy-1024x579.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_finep_cz_nahledovy-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníbyty Praha 9,byty v Praze 9Téměř každému, kdo v poslední době bedlivě sleduje vývoj pražského realitního trhu, pochopitelně vrtá hlavou, zda není ideální doba na pořízení bytu z důvodu budoucího zhodnocení vkladu. Ceny nemovitostí průběžně rostou a developerských projektů nepřibývá ani zdaleka tolik, aby pokryly zvýšenou poptávku po bydlení. Koupi bytové jednotky lze proto...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku