Lidé často ani neví, co to personální agentura je. Neuvědomují si, že spoustu zajímavých nabídek práce v novinách ani na webu nenajdou, protože se k nim dostanou jen přes agenturu. Sami se tak připravují o ty nejlepší pracovní místa. Víte, co všechno pro Vás udělá dobrá personální agentura?

Co byste řekli na to, kdybyste se dostali k nabídkám práce, které nejsou veřejné? Kdyby s Vámi někdo projel životopis, připravil Vás na pohovor a rovnou vykomunikoval ty nejvýhodnější podmínky u nového zaměstnavatele? I tak může vypadat servis od kvalitní personální agentury.

A co je na tom to nejlepší? Nebude Vás to stát ani korunu. Pro uchazeče o zaměstnání jsou služby personální agentury zdarma. A udělá vše proto, abyste práci získali, protože za to je placená.

Personální agentura je mocný spojenec

Předloni jsme doporučili uchazeče, který splňoval naprosto všechny požadavky našeho klienta. Měl zkušenosti a veliký zájem o danou pozici.“vypráví Jana Svobodová z personální agentury Barlett & Cenbright.

Pečlivě jsme ho připravili na pohovor a poradili, jakým směrem by se měl pohovor ubírat. Vše se zdálo perfektní, Martin dal do příprav maximum, ale jak už to bývá, ne vždy vyjde všechno podle plánu. V den pohovoru dostal Martin velikou trému, na pohovoru z něj vypadlo sotva pár slov a nezanechal zrovna dvakrát dobrý dojem.

Výsledek? Firma nám dala jasně najevo, že o Martina nemá zájem. Když jsme poté mluvili s Martinem, vysvětlil nám, že neměl svůj den, protože ho přemohl stres. Díky dobrým vztahům s klientem jsme pro něj dokázali u firmy vyjednat ještě jedno kolo pohovoru. Dostal druhou šanci.

Jak to dopadlo? Martin ve firmě pracuje skoro dva roky, zaměstnavatel je s ním více než spokojen, dokonce došlo i na povýšení. A to jen díky tomu, že má klient s naší personální agenturou Barlett & Cenbright dobré zkušenosti“ dodává Jana.

Asi si dokážete domyslet, jak by Martin dopadl, kdyby se za něj personální agentura u klienta nepřimluvila. Spolupracovat s personálkou je výhodné.

Přístup k informacím, které ostatní nemají

Kdo jiný by Vás měl na pohovor připravit lépe, než personální agentura, která zná všechny požadavky klienta. Poradí Vám, jak se máte při pohovoru chovat a na co si dát pozor. To z internetu ani příruček nevyčtete. Informace, kterými personálka disponuje, mají obrovskou cenu a můžou být tím, co rozhodne!

To samé platí o životopisu a motivačním dopisu. Poradí Vám, jak životopis nebo motivační dopis upravit tak, abyste u vysněného zaměstnavatele opravdu zabodovali.

Ne každý si umí říct o plat, který skutečně chce. Personální agentura je tu od toho, aby Vám poradila, co si můžete a nemůžete dovolit. Vy pak máte reálnější představu o výši platu a nestane se, že se podhodnotíte.

S personální agenturou Barlett & Cenbright mám skvělé zkušenosti. Pomohli mi s úpravou životopisu a připravili mě na pohovor. Bez jejich rad bych možná neuspěl. Dokonce mi pomohli vyjednat i výši platu, protože nejsem ten typ zaměstnance, co si umí říct o peníze. Tuto agenturu doporučuji všem, kteří chtějí něco navíc.“ hodnotí Martin, elektrikář.

Jedinečná pracovní příležitost

Ty nejlepší pracovní nabídky, většinou pro kvalifikované lidi, jsou neveřejné a mají k nim přístup jen personální agentury. Některé firmy nemají zájem nebo prostor na to, aby řešili desítky nebo stovky odpovědí na inzerát. Proto žádný inzerát nezadají. Svůj požadavek zadají personální agentuře a ta potřebné lidi sežene.

Běžně se proto stává, že když hledáte práci na vlastní pěst, bez personální agentury, nikdy se o neveřejných pracovních nabídkách nedozvíte. A i když dozvíte, museli byste na ni reagovat stejně prostřednictvím agentury.

Jak jste se mohli sami přesvědčit, důvodů, proč spolupracovat s personální agenturou je více než dost. Zkusit můžete třeba personální agenturu Barlett & Cenbright, která má nejen skvělé hodnocení a recenze, ale i bohaté zkušenosti.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/obrazek1-1024x739.jpeghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/obrazek1-150x150.jpegPR-leadersEkonomikaZprávyLidé často ani neví, co to personální agentura je. Neuvědomují si, že spoustu zajímavých nabídek práce v novinách ani na webu nenajdou, protože se k nim dostanou jen přes agenturu. Sami se tak připravují o ty nejlepší pracovní místa. Víte, co všechno pro Vás udělá dobrá personální agentura? Co byste...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares