Adventní a vánoční výzdoba mají nejen dekorativní charakter, ale jsou to i symboly, které se řídí ať už křesťanskými, židovskými, pohanskými nebo lidovými tradicemi a pověrami. Vánoční dekorace u nás jsou vzhledově poměrně ustálené a typické. 

Vánoční girlandy

Na vánoční girlandy byste neměli zapomenout, pokud si chcete doma navodit tu pravou vánoční atmosféru. Jejich základ tvoří větve jehličnanů, které vytváří souvislý pás. Mohou být z pravého jehličí, což dnes už uvidíte jen málokde. Ve většině případů jsou dnes k vidění girlandy z umělého jehličí, se kterými se skvěle manipuluje a není problém je tak umístnit i na těžko dostupná a tvarově složitá místa. Girlandový pás se zdobí dekoracemi a drobnými ozdobami nebo vánočními světýlky.

Umělá vánoční girlanda

Umělá vánoční girlanda tvoří základ skoro každé vánoční výzdoby. Podle některých historických pramenů se předpokládá, že už od starověké Evropy byly vytvářeny girlandy a věnce, aby si dělníci vydělali peníze navíc v době mimo sklizeň až do Vánoc, tedy v době, kdy nebyla jiná práce. Podle tohoto zdroje se tak předpokládá, že tyto starověké zvyky daly základ girlandě jako vánoční výzdobě, jak ji známe dnes.

Nezapomeňte na věnce

Vánoční adventní věnce můžeme o vánočních svátcích vidět úplně všude. Po vánočním stromečku jde o nejvíce dodržovanou tradici a nejběžnější výzdobu u nás. Asi každý je zvyklí každou adventní neděli zapálit jednu svíčku na věnci. Ten si můžete vytvořit sami nebo pořídit už hotový. Výhodou věnce z umělého jehličí je jeho odolnost a výdrž. Klasické adventní věnce se zavěšovaly na stuhách. Od začátku 21. století je ovšem nahradily věnce, které se pokládají přímo na sváteční stůl. Advent má v křesťanské symbolice zvláštní význam. Zahajuje totiž nový liturgický – církevní rok. 

Tradice se mají dodržovat, zvláště pak pokud jde o takto krásné a příjemné tradice. 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pinie_165cm-1024x398.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pinie_165cm-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníAdventní a vánoční výzdoba mají nejen dekorativní charakter, ale jsou to i symboly, které se řídí ať už křesťanskými, židovskými, pohanskými nebo lidovými tradicemi a pověrami. Vánoční dekorace u nás jsou vzhledově poměrně ustálené a typické.  Vánoční girlandy Na vánoční girlandy byste neměli zapomenout, pokud si chcete doma navodit tu pravou...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares