Střecha je základem domu. Můžete mít jakkoliv skvělé zdi, ale když bude vaše nemovitost oplývat špatnou střechou, velmi rychle to přinese zkázu i zbytku celého domu. Právě proto se také rekonstrukce zaobírají střechou před tím, než vyřeší samotné zdi. Je tedy jisté, že střecha je něčím, na čem se jistě nevyplatí šetřit.

Jak na rekonstrukci střechy

Rekonstrukci střechy často předchází nedostatečná funkčnost střešního pláště. To má za následek to, že střecha dostatečně nechrání dům před srážkami a zatéká do ní. Jindy se lidé uchylují k rekonstrukci střechy také z estetických důvodů, a to zejména v případě starších budov. Degradace střešní krytiny je způsobena hlavně působením UV záření, které má nejvyšší vliv na plastové nebo asfaltové střešní krytiny. Dalším ovlivňujícím faktorem jsou klimatické podmínky, z nichž se především uplatňuje působení sněhu, mrazu a větru. Nejlépe vám poslouží při rekonstrukci střechy místní řemeslníci. Proto si například klempířskou a pokrývačskou firmu ze Skutče vyberte v případě, že máte dům v blízkém okolí, nebo v některé části Pardubického kraje nebo kraje Vysočina. Místní řemeslníci totiž vědí o klimatických podmínkách konkrétního místa a pomohou vám poradit, jakou krytinu je nejvhodnější vybrat.

Správná střecha je věda

Po přizpůsobení se přírodním podmínkám je zapotřebí počítat také se zvýšenou vlhkostí v domě. Kvůli tomu se střešní krytiny oddělují provětrávanou vzduchovou mezerou od tepelněizolační vrstvy. To zajistí odvod přebytečné vlhkosti zpět do venkovního prostředí a pomůže to zabránit zvýšené degradaci střešní skladby i izolačního materiálu. Při rekonstrukci střechy si dejte pozor také na její stáří. Původní střecha byla namontována na staré bednění, které již pravděpodobně bude mít svoje nejlepší léta za sebou. Při rekonstrukci tak nezapomeňte vyměnit i bednění, abyste zajistili co nejdelší životnost nového zastřešení. Tak se snadno může stát, že zjistíte, že krovy již nejsou ve vhodném stavu a vedle služeb klempíře a pokrývače budete rázem potřebovat i tesaře.

V dnešní době je nejjednodušším řešením objednat si střechu na klíč. Mnohé firmy tuto možnost nabízejí, a to nejen co se týče střech domů, ale také zastřešení teras, pergol i balkónů. Proto pokud zjistíte, že vám zatéká do bot, neotálejte a pusťte se do opravy střechy dříve, než se situace ještě zhorší.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Rekonstrukce-střešní-krytiny-tesařství-a-pokrývačství-Šebek-střechy-Skuteč-Chrudim-Hlinsko-1-1024x768.jpeghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Rekonstrukce-střešní-krytiny-tesařství-a-pokrývačství-Šebek-střechy-Skuteč-Chrudim-Hlinsko-1-150x150.jpegPR-leadersBydleníStřecha je základem domu. Můžete mít jakkoliv skvělé zdi, ale když bude vaše nemovitost oplývat špatnou střechou, velmi rychle to přinese zkázu i zbytku celého domu. Právě proto se také rekonstrukce zaobírají střechou před tím, než vyřeší samotné zdi. Je tedy jisté, že střecha je něčím, na čem se...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku