Dnešní doba velí, buďte originální, ovšem stále více se také setkáváme s tradičním pojetím života, a to nejen ve světě zdravého životního stylu, ale také v módě a designu. Některé projekty si právě na těchto věcech zakládají a díky dobrému nápadu zaujmou mnoho lidí. Jedním takovým projektem je i Moje Kotva – Made in Strážnice.

Začalo to modrotiskem

Celý projekt začal na dávné lásce či možná rodinné tradici modrotisku, která má v rodinné firmě Jochových tradici čítající více než sto let. Celý příběh obnovení tradice modrotisku vznikl za trochu jiným účelem, než jen vrátit modrotisk do povědomí širší veřejnosti. Mojekotva si klade za cíl navrhovat alternativní vzory a s pomocí modrotisku vyrábět kvalitní oblečení a doplňky. Modrotisk je sám o sobě ručně vyráběným, kvalitním, lidovým, estetickým výrobkem a právě vzor kotvy na každém z výrobků je jasným identifikátorem této značky.

Výroba

Veškerá výroba probíhá výhradně v České republice, výrobou samotné látky počínaje přes její barvení původními postupy až po ruční ražení vzoru mojekotva na látku. Při šití jednotlivých produktů je kladen vysoký důraz na kvalitu provedení, originalitu střihu, barevnou autentičnost indiga, ale zejména na praktičnost při nošení.

Z čeho můžete vybírat?

Krásné produkty šité na míru zahrnuji nejen oblečení, jako tuniky, sukně, košile, kalhoty či zavinovací šaty, ale také doplňky, mezi kterými najdete například kravatu, tašku, medvídka, čelenku nebo také cestovatelský šátek. Právě cestovatelský šátek je velmi oblíbeným produktem, díky němuž se můžete i po toulkách světem poznat na první pohled s dalšími poutníky z Čech. Je to krásný dárek, i praktický doplněk.

Nápad s vyšším smyslem

Kromě hezkého nápadu na originální kolekci oblečení a doplňků si moje kotva klade za cíl také zachování tradice modrotisku pro další generace, i proto si nachází stále více příznivců. Držíme palce, ať jim to vydrží a kotvičková mánie se dál a rychle šíří světem J

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/95000BDA-6B98-42C3-81C9-72D083EE3382-1024x684.jpeghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/95000BDA-6B98-42C3-81C9-72D083EE3382-150x150.jpegPR-leadersMóda a StylDnešní doba velí, buďte originální, ovšem stále více se také setkáváme s tradičním pojetím života, a to nejen ve světě zdravého životního stylu, ale také v módě a designu. Některé projekty si právě na těchto věcech zakládají a díky dobrému nápadu zaujmou mnoho lidí. Jedním takovým projektem je i Moje Kotva...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku