Je po Vánocích a mnozí z nás si začínají lámat hlavu s kily, které během svátků nabrali. Není však nutné trápit se drastickými dietami. Zhubnout můžete i bez hladovění pouhým obohacením jídelníčku o zdravé potraviny, jako je například topinambur.

Topinambur pomůže s povánočním hubnutím bez hladovění

Topinambur, známý také jako židovský brambor nebo jeruzalémský artyčok, je rostlina podobná slunečnici. Její chutné hlízy jsou bohaté na vitamíny, stopové prvky a minerály. Obsahuje také vysoké množství vlákninového inulinu, který má skvělé účinky na hubnutí a snížení hladiny cukru v krvi. Vláknina totiž bobtná v žaludku a zvyšuje pocit nasycení. Díky nízkému obsahu kalorií (20 kcal / 100 g) a vysokému obsahu vlákniny tak dokážete výrazně snížit svůj energetický příjem, aniž byste pociťovali hlad.

Pomáhá trávení a reguluje střevní mikroflóru

Inulin vás nejen příjemně nasytí, ale přispívá také k harmonizaci střevní mikroflóry, optimalizuje metabolické procesy a stimuluje trávení. Slouží ke zvýšení množství zdravých bakteriálních kultur ve střevě a k potlačení těch špatných, které našemu trávení neprospívají. Kromě toho má však spoustu dalších, zdraví prospěšných vlastností.

Topinambur chrání naše zdraví

Snižuje hladinu špatného cholesterolu a podporuje tvorbu dobrého cholesterolu. Chrání tak naše tepny a omezuje výskyt kardiovaskulárních onemocnění. Topinambur skvěle účinkuje i při osteoporóze. Obsahuje totiž důležité stopové prvky hořčík a vápník, které jsou nezbytné pro zdraví a strukturu kostí. Pomáhá bojovat také proti anémii, jelikož obsahuje vysoké množství železa, které je nezbytné pro krevní obraz a zásobování buněk kyslíkem. K dispozici je také draslík, který reguluje arteriální krevní tlak, svalové kontrakce a přenos nervových impulsů. Topinambur obsahuje také vitamin C, silný antioxidant, který zlepšuje imunitní systém a chrání naše tělo před volnými radikály a před stárnutím buněk.
Diatop.cz je web, který se zabývá prodejem produktů z této mimořádně zdravé suroviny.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/flakes-and-powder-PTRK5386-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/flakes-and-powder-PTRK5386-150x150.jpgPR-leadersZdravíJe po Vánocích a mnozí z nás si začínají lámat hlavu s kily, které během svátků nabrali. Není však nutné trápit se drastickými dietami. Zhubnout můžete i bez hladovění pouhým obohacením jídelníčku o zdravé potraviny, jako je například topinambur. Topinambur pomůže s povánočním hubnutím bez hladovění Topinambur, známý také jako židovský...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku