Kvalitní spánek je základem dobré nálady a pevného zdraví, to je stará pravda. Pro kvalitní spánek je ale zapotřebí nejen dostatku klidu, ale zároveň také dobré lůžko, na kterém se bude spát pohodlně a páteř zde bude mít ideální polohu. Není snadné vybrat takovou postel, a o to těžší je potom výběr sedačky, která by měla zároveň sloužit jako lůžko pro každodenní nebo minimálně časté přespávání.

Když sedačka a postel jedním jsou

Mnozí množná odvětí, že sedací souprava je přece od toho, aby se na ní sedělo, tak proč to zbytečně komplikovat. Na druhé straně je ale mnoho těch, kteří pro nedostatek místa hledají právě takovou sedačku, kterou bude možné rozkládat a v krátké chvíli z ní tak udělat plnohodnotnou postel. Není to nemožné, dnes už je skutečně velký výběr sedacích souprav a pohovek, které jsou tzv. dva v jednom, jen je třeba pečlivě vybírat a zaměřit se na kvalitu provedení konstrukce a dále pak na vhodnou matraci, která sedačku utváří. Možná vás překvapí, že je dnes možné koupit i takovou sedačku, kterou lze rozložit na patrovou postel. Na minimu místa tak můžete získat hned dvě lůžka na spaní a přes den si užívat pohodlí pěkné sedačky.

sedaci-soupravy-palandova

Nerezignujte na design

Nemusíte se obávat, že rozkládací pohovce budete muset přizpůsobit zbytek interiéru. I tyto sedací soupravy se už dnes vyrábějí v nejrůznějším provedení. Můžete tak vybírat od klasických kožených, moderních, přes rustikální a retro, až po látkové. V dezénu a barvách, které vás jen napadnou. Sedací soupravy a pohovky koupíte zde.

sedaci-soupravy-titulkja

Správná volba materiálu

Zejména u sedaček, které mají sloužit jako místo pro spaní, je potřeba dobře zvážit volbu materiálu. Vybírejte takový, jehož údržba bude snadná. To obecně doporučujeme u všech typů sedacích souprav, nejen těch rozkládacích. Pokud je potah kožený, lze jej snadno očistit i udržovat v dobrém stavu. U látkových potahů je výhodné, jsou-li snímatelné, lze je pak snadno nechat vyčistit, nebo dokonce i vyprat v pračce. Rozhodně ale není nutné se materiálu zcela podřídit, vždy si můžete nechat sedačku jednou za čas profesionálně vyčistit a bude opět jako nová.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/sedací-soupravy-tustik.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/sedací-soupravy-tustik-150x150.jpgPR-leadersBydleníKvalitní spánek je základem dobré nálady a pevného zdraví, to je stará pravda. Pro kvalitní spánek je ale zapotřebí nejen dostatku klidu, ale zároveň také dobré lůžko, na kterém se bude spát pohodlně a páteř zde bude mít ideální polohu. Není snadné vybrat takovou postel, a o to těžší...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku