Mnohým laikům označení napínané stropy mnoho neřekne. Přitom takzvané napínané stropy představují skvělou konkurenci tradičním sádrokartonovým stropům, jak uvádí jeden ze specialistů firmy Dekomat, která se realizací napínaných stropů zabývá. Napínaná fólie se snadno instaluje – potřebujete k tomu pouze prostor po obvodu stěn místnosti, není proto nutné celou místnost vystěhovávat. Navíc je pružná, takže nehrozí, že by se na ní časem vytvořily praskliny, a zároveň snadno překryje nedokonalosti stávajícího stropu. Údržba napínaných fólií je minimální, v případě ušpinění je stačí prostě jen šetřit vlhkým hadříkem. A protože fólie nepropouští vlhkost a nedochází na nich ke srážení vody, mohou být vhodným řešením i do koupelen nebo bazénů.

Do každého prostoru

Velkým hitem poslední doby jsou fólie s potiskem. Jejich největší předností je nízká cena, vysoká kvalita spojená s dlouhou trvanlivostí a odolností a především jedinečný design, který si můžete sami vybrat. Snadno tak ve chvilce proměníte strohý byt v útulné prostředí, které se vám nebude chtít opouštět. Pokud máte velmi temnou místnost a řešíte, jaké vybrat osvětlení, můžete zkusit LED podsvícení napínaných stropů. Hodí se do téměř všech interiérů, od klasického vzhledu až po high- tech. Vaši peněženku pak jistě potěší i praktická výhoda LED podsvícení – žárovky jsou velmi úsporné, co se týče spotřeby elektrické energie a dokonce můžete ovládat i barvu osvětlení. Díky tomu mohou vedle hlavního osvětlení v místnosti podsvícené napínané stropy sloužit také jako zdařilý dekorativní prvek. A pokud byste se raději drželi tradičnějšího vzhledu, můžete sáhnout po matných fóliích jemných barev, z nichž některé jsou téměř k nerozeznání od obvyklého štuku.

Výhody napínaných stropů

Jak již bylo zmíněno výše, napínané stropy s sebou přináší mnoho výhod, zejména co se praktičnosti týče. Představují způsob, jak jednoduše a přitom levně oživit prostor. Jejich syté barvy neblednou ani nežloutnou a mají trvanlivost až 50 let. Takže pokud se ve svém domácím prostředí poslední dobou necítíte dobře a toužíte po změně, možná nemusíte rovnou měnit celý prostor, přestavovat nábytek nebo se poohlížet po jiné nemovitosti. Může pomoci oživit strop a vnést tak do místností trochu barev. I malé úpravy leckdy změní prostor téměř k nepoznání a dokáží zcela proměnit jeho atmosféru.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/20160122_153129-1024x576.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/20160122_153129-150x150.jpgPR-leadersBydleníMnohým laikům označení napínané stropy mnoho neřekne. Přitom takzvané napínané stropy představují skvělou konkurenci tradičním sádrokartonovým stropům, jak uvádí jeden ze specialistů firmy Dekomat, která se realizací napínaných stropů zabývá. Napínaná fólie se snadno instaluje - potřebujete k tomu pouze prostor po obvodu stěn místnosti, není proto nutné celou místnost...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares