S rostoucím počtem nakažených se v aktuální pandemické situaci zvyšuje ve všech oblastech života nárok na dodržování hygieny. Jak v domácnostech tak i na veřejných místech roste poptávka po desinfekčních prostředcích a přípravcích, které v boji s nákazou mohou pomoci. Věděli jste, že desinfikovat nejvíce exponovaná místa byste měli několikrát denně? I doma bychom se tedy měli zaměřit na místa, jakými jsou kliky a vodovodní baterie a různá madla, kterých se běžně i několikrát za den dotýkáme. Totéž, ale v násobné míře pak platí u veřejných míst. Vzrůstá tak poptávka jak po desinfekci a mycích prostředcích, tak zájem o papírové ručníky skládací a průmyslové papírové utěrky.

Hygiena na toaletách

Věděli jste, že po návštěvě toalety si myjí muži méně často ruce než ženy? Jeden anglický hotel instaloval na svých toaletách počítadlo a zjistil šokující fakta o tom, jak malé procento lidí si po toaletě myje ruce. A to máme většinou už od dětství zažité, že po návštěvě toalety si ruce musíme vždy umýt, stejně tak jako, když přijdeme z venku či než se chystáme jíst. Zřejmě s věkem na tato z dětství zažitá pravidla zapomínáme. Nicméně právě teď nastal ten pravý čas si tento zdraví prospěšný zvyk opět pevně zafixovat do paměti a dělat jej automaticky.

Papírové utěrky vs. látkové

I o papírové utěrky je v posledních měsících u obchodníků velký zájem. Tento praktický pomocník je běžně využíván i v kuchyni a často nahrazuje utěrky látkové. Aktuálně jsou papírové utěrky bezpečnějším způsobem, jak otírat povrchy a případně i ruce. Jsou jednorázové, a tím je menší riziko, že dojde k jejich kontaminaci virem.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/washing-hands-4940196_1920-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/washing-hands-4940196_1920-150x150.jpgPR-leadersZdravíS rostoucím počtem nakažených se v aktuální pandemické situaci zvyšuje ve všech oblastech života nárok na dodržování hygieny. Jak v domácnostech tak i na veřejných místech roste poptávka po desinfekčních prostředcích a přípravcích, které v boji s nákazou mohou pomoci. Věděli jste, že desinfikovat nejvíce exponovaná místa byste měli...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku