Než přijdou mrazy a zima se ukáže v plné síle, měli byste připravit i svého plechového miláčka, aby i v zimních měsících fungoval na jedničku. Běžná údržba, kterou provádíte i běžně během roku by měla v tomto období být více důkladná. Co zvládnete sami jsou určitě činnosti jako kontrola provozních kapalin a například i prohlédnout gumové těsnění kolem dveří, abyste předešli tomu, že vám zejména do staršího vozu bude na podzim a v zimě zatékat a následně i unikat tolik vzácné teplo.

Kontrolu ostatních automobilových těsnění přenechte odborníkům

Zatímco gumová těsnění kolem dveří si hravě zkontrolujete i sami, automobilové těsnění, jako například těsnění pod hlavu válců, olejové vany a podobně musí zkontrolovat odborný auto servis. A neprovádí se obvykle preventivně, ale až ve chvíli, kdy je na autě detekována nějaká vada. Mnohé servisy nakupují těsnění online od prověřených dodavatelů a tím dokáží snížit náklady na opravu vašeho vozu.

Na co před zimou ještě nezapomenout?

Samozřejmostí, která přichází se změnou tohoto ročního období je rovněž výměna pneumatik z letních na zimní. Univerzální pneumatiky se sice mohou jevit jako dobré řešení ekonomické, ale z hlediska bezpečnosti jsou zimní pneumatiky nenahraditelné. Málokdo si také uvědomuje, že i pneumatiky mají svou danou živostnost a po zhruba pěti letech bychom je, dle míry opotřebení, měli měnit. V chladných měsících, kdy teplota venku padá i pod bod mrazu je dobré doplnit palivo s přídavkem aditiv, které mají dobrý vliv na správné fungování motoru. Poraďte se obsluhou benzinové stanice, které je vhodné právě pro váš typ motoru.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/car-970353_1920-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/car-970353_1920-150x150.jpgPR-leadersAuto-motoNež přijdou mrazy a zima se ukáže v plné síle, měli byste připravit i svého plechového miláčka, aby i v zimních měsících fungoval na jedničku. Běžná údržba, kterou provádíte i běžně během roku by měla v tomto období být více důkladná. Co zvládnete sami jsou určitě činnosti jako kontrola...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku