Motorky jsou kamarády na celý život. Pánové si motorku kupují většinou na stará kolena, kdy vědí, že na ni budou mít čas. Taková motorka totiž nestojí málo a je třeba o ni pečovat. Nejen, že se k ní musí koupit plachta, která ji ochrání před deštěm či případně před prachem ve vaší garáži. Taky si k ní musíte koupit moto oblečení či různé moto doplňky, k nimž patří spreje či jiné ochranné přípravky. Abyste byli při jízdě na motorce v bezpečí, nesmíte zapomínat na chrániče na motorku ani na moto přilbu, která je základem. Takové chrániče je třeba mít na každé motorce, i na té nejpodivnější!

Pokud se zajímáte o svět motorek, určitě jste někdy narazili na motorku nazvanou Akrapović Full Moon. Jedná se o nejdivnější motorku světa, která připomíná ufo. Jenže i tato motorka v sobě skrývá řadu tajemstvích, o kterých jste určitě nevěděli. A my vám je všechny prozradíme!

• Síla

Málokdo ví, že tato motorka má v sobě skutečně velkou sílu. Pohání ji totiž vidlicový dvouválec, který vyrobil americký výrobce. Je o objemu 1524 centimetrů krychlových, výkon není přesně znám, ale jedenapůllitr slibuje skutečně slušné tempo.

• Zatáčí sám

Pokud jste tuto motorku někde zhlédli na vlastní oči, určitě vás překvapilo, že má jenom jedno kolo. Otázkou tedy je, jak vlastně zatáčí? Naštěstí nad tím vy nemusíte lámat hlavu, tato divná motorka totiž bude zatáčet za vás.

• Nekoupíte ji

Samozřejmě i na nejpodivnější motorka světa má své fanoušky, kteří by si přáli ji mít doma. Jenže tuto motorku nemůže mít doma nikdo. Je to jenom koncept, který není ještě schválený k provozu na silnicích. Zatím to má být jenom ukázka toho, jak jsou Slovinci zruční a kreativní.

• Kolo

Zajímavé je na motorce i její jedno kolo, o kterém jsme se vám už zmiňovali. Toto kolo má průmět zhruba třicet palců a je vyrobené z hliníku a taky karbonových vláken.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/motorka-profolio-1024x576.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/motorka-profolio-150x150.jpginfo@press-media.czSportmotorkaMotorky jsou kamarády na celý život. Pánové si motorku kupují většinou na stará kolena, kdy vědí, že na ni budou mít čas. Taková motorka totiž nestojí málo a je třeba o ni pečovat. Nejen, že se k ní musí koupit plachta, která ji ochrání před deštěm či případně před prachem...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku