Jinan dvoulaločný je dvoudomý opadavý strom známý spíše jako ginkgo biloba. Účinky toho léčivého stromu jsou silné a dobře známé všem pacientům s problémy s koncentrací, špatnou pamětí, cévními obtížemi i při syndromu demence. Tebokan 120mg por. tbl. film. 30x120mg je lék s výtažky z tohoto léčivého stromu a pacientům pomáhá s léčbou těžkých obtíží. Co vlastně o tomto stromu víme?

Popis jinanu dvoulaločného

Jinan dvoulaločný je mohutný strom s kuželovitou až rozkladitou korunou a dorůstá výšky 30 – 40 metrů. Jde o dlouhověký strom – nejstarší z nich roste v Číně a je starý okolo 4700 let. Borka kmene je šedá a ve stáří široce brázditá, větve jsou vodorovně odstálé. Strom má řapíkaté listy, které vyrůstají na svazečcích. Tvar listu je velmi dobře známý a pro strom tak typický. Je to nahosemenná rostlina, která nemá květy ani plody. Vajíčka nejsou chráněna v květech a vyvíjející se semena v plodech. Dužnaté obaly semen obsahují organické kyseliny – páchnou a mohou dokonce podráždit pokožku.

Široké využití rostliny

Jinan dvoulaločný neboli ginkgo biloba má velmi široké využití – nejen pro farmakologické používání jako Tebokan 120mg por. tbl. film. 30x120mg. V Číně a Japonsku jsou semena velmi hojně využívána v tradiční kuchyni. Semena se zbaví dužiny a pak se máčí ve slané vodě, praží a jsou určeny k přímé spotřebě nebo se přidávají do dezertů.

Při požití většího množství této pochoutky ovšem hrozí otrava, a to zejména u malých dětí. V zahradní architektuře je zase strom velmi využíván jako okrasná rostlina. A atraktivní a neobvyklý tvar listu se dostal i do některých znaků a jako symbol slouží třeba Tokiu – je také oficiálním stromem tohoto Japonského města.

Využití v lékárenství

Nejčastěji ovšem známe ginkgo bilobu jako doplněk stravy při problémech s pamětí a prokrvováním. V čínské tradiční medicíně je jinan dvoulaločný používán již tisíce let k léčbě astmatu, při zažívacích obtížích, kašli, omrzlinách a senility. Tebokan 120 mg obsahuje účinnou látku tohoto úžasného stromu a pomůže pacientům s poruchami soustředění, pamětí, zlepšuje průtokové vlastnosti krve, rozšiřuje cévy, pomáhá při smyslových poruchách cévního původu a při poruchách duševní výkonnosti. Tebokan vám tak dá v jedné tabletě jen to nejlepší z jinanu.

Příroda je mocná čarodějka a léčit umí na výbornou – přesvědčte se sami.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vichy150.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vichy150-150x150.jpginfo@press-media.czZdravíJinan dvoulaločný je dvoudomý opadavý strom známý spíše jako ginkgo biloba. Účinky toho léčivého stromu jsou silné a dobře známé všem pacientům s problémy s koncentrací, špatnou pamětí, cévními obtížemi i při syndromu demence. Tebokan 120mg por. tbl. film. 30x120mg je lék s výtažky z tohoto léčivého stromu a pacientům pomáhá s léčbou těžkých...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku