Pro přesné měření je potřeba správná měřicí technika. Jinak se může stát, že i správně provedený pokus nebo proces bude zničený a celá práce přijde vniveč. Proto rozhodně nepodceňujte výběr správné a kvalitní měřicí techniky, je to něco, za co se vyplatí si připlatit. Protože investice do opravdu kvalitních a přesných přístrojů se vám do budoucna mnohonásobně vrátí.

Soustava jednotek SI a etalony

Aby byla zajištěna přesnost a vypovídající hodnota měření, byla ustanovena soustava jednotek SI. Velikost vybraných jednotek ze soustavy je uchovávána v podobě takzvaných etalonů neboli normálů. Etalon je vysoce přesný měřicí prostředek, který vyjadřuje velikost dané jednotky nezávisle na čase a je schopný ji pro potřeby měření kdykoliv realizovat. Může jít o přesné elektrické zařízení, měřicí přístroj nebo definici. Etalony se dále dělí do čtyř skupin – primární etalony jsou ty s nejvyšší možnou dosažitelnou přesností a jsou uchovávány v Mezinárodním úřadu pro míry a váhy v Paříži. Ostatní etalony jsou od nich odvozené a nazývají se sekundární. Sekundární normály se dále dělí na etalony nultého řády, takzvané státní etalony, které jsou v našem případě uloženy v Praze. Etalony prvního řádu jsou ověřovací a slouží pro kontrolu laboratorních přístrojů. A konečně etalony druhého řádu mají funkci normál měrových středisek a používají se na kontrolu měřicí techniky pracovníků v elektronice. Každý elektrotechnik používající pro svou odbornou praxi měřicí přístroje, je povinen je v pravidelných intervalech předkládat ke kontrole právě podle těchto etalonů.

Přesná měřicí technika

Měřicí technika se využívá v mnoha odvětvích, proto vybírejte vhodný přístroj podle toho, na co přesně ho budete potřebovat. Ať už jde o měřicí techniku určenou na měření elektrických veličin, teplotních veličin, tlaku nebo třeba optiky. Můžete vybírat mezi analogickými či digitálními měřicími přístroji nebo sáhnout například po multimetru. Specializovaní prodejci vám rádi pomohou s výběrem té nejpřesnější a nejvhodnější techniky, kterou pro své podnikání potřebujete. Proto se na ně neváhejte obrátit pro radu, pokud si s výběrem nevíte rady.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Time_TE5051-prezentace.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Time_TE5051-prezentace-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaPro přesné měření je potřeba správná měřicí technika. Jinak se může stát, že i správně provedený pokus nebo proces bude zničený a celá práce přijde vniveč. Proto rozhodně nepodceňujte výběr správné a kvalitní měřicí techniky, je to něco, za co se vyplatí si připlatit. Protože investice do opravdu kvalitních...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku