Smutná doba a těžké časy s sebou nesou i mnoho dobrého. Lidé se umí semknout a pomoci, ukáží se často ty méně patrné a viditelné dobré stránky mnohých z nás. Vlna solidarity s Ukrajinou a jejím národem u nás byla a je obrovská. Válka se po více jak měsíci svého trvání stává součástí životů nás všech, ale pro našince je to pocit zcela odlišný od těch, které zažívají samotní Ukrajinci. Ať už ti, kteří v rodné zemi z nějakého důvodu zůstávají, tak i ti, kteří před válkou utekli k nám či do jiné spřízněné země. Pomoc má mnoho podob, jednou je ta materiální a s ní související záležitosti, ale je tu také pomoc jiné formy a trvalého charakteru. Kdy například jednotlivci či celé organizace podporují integraci ukrajinských občanů zde u nás. Jedním takovým subjektem, který má přesně tento typ pomoci již dlouhá léta jako jeden ze svých cílů je organizace European People, která zastřešuje projekt prvního národnostního rádia – rádia World.  

Projekt WordRádio a jeho cíle

Rádio skutečně vzniklo jako projekt zaštítěný spolkem European People, z.s. a jeho programová koncepce reflektuje národnostní menšiny žijící na území České republiky. Cílem vysílání je propojení těchto menšin mezi sebou a s ostatní populací, a docílit tak vyšší kvality života a soužití všech. Rádio přináší zajímavé příběhy, ale i klasické zpravodajství a publicistiku. Zahraniční texty jsou moderátorem překládány do češtiny, což podporuje srozumitelnost všem bez ohledu na národnost. Ale samozřejmě i hudbu různých žánrů a původu.

Nová posila týmu z Ukrajiny

Aktuálně rádio přivítalo do svého týmu novou posilu, je jí Natália Maknno, která tímto dostává novou šanci v nové zemi, kam byla nucena uprchnout se svým malým synem před hrůzami války ve své rodné Ukrajině, zatímco její muž zde zůstal, aby bojoval za svobodu. Natália není ale v médiích žádným nováčkem. Je vystudovanou psycholožkou a učitelkou biologie jejíž láskou ale vždy byla právě média. Po deseti letech práce v ukrajinské televizi tak přešla do rádia, kde byla úspěšnou moderátorkou. Své zkušenosti nyní přináší do prvního a nejposlouchanějšího národnostního rádia u nás a 5. dubna se na ni můžete těšit od 19:00. Natalia v programu věnovanému právě ukrajinské komunitě bude hovořit nejen o bohaté ukrajinské kultuře, tradicích a zvyklostech, ale také o aktuálním válečném dění v Kyjevě a dalších místech Ukrajiny.

Poznejte rádio, kde si každý najde to své a při jehož poslechu mnozí zjistí, jak velké štěstí mají. Ať už prostřednictvím Natálie nebo dalších moderátorů získáte mnoho zajímavých informací a inspirace.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/03/IMG_7548-1024x605.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/03/IMG_7548-150x150.jpgPR-leadersKulturaZprávySmutná doba a těžké časy s sebou nesou i mnoho dobrého. Lidé se umí semknout a pomoci, ukáží se často ty méně patrné a viditelné dobré stránky mnohých z nás. Vlna solidarity s Ukrajinou a jejím národem u nás byla a je obrovská. Válka se po více jak měsíci svého trvání stává součástí životů nás všech, ale pro našince...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku