Cihly jsou tradičním stavebním materiálem, který dokáže stavbě propůjčit nepřekonatelnou atmosféru a krásný vzhled. Zvlášť pokud se jedná o neomítnuté lícové zdivo. Jen málokteré stavby jsou tak ale stavěny už od počátku a může se tak stát, že zatoužíte po vzhledu cihel u již stávající budovy. Vždy je mnohem lepší moci postavit stavbu přiznaně přímo z daného materiálu, který má být vidět, někdy to tak ale bohužel zařídit nejde. Pokud tedy vaše stavba již stojí a nemůžete si dovolit její přestavbu, nebo při stavbě nemáte dostatek prostoru na široké cihlové zdivo, můžete využít cihlové obklady. Díky nim dostanete vzhled cihel třeba i na místa, kde žádné cihly vůbec nejsou.

Lehké cihlové obklady

Pokud byste svojí již stávající stavbě chtěli dát nový kabátek z cihel, lehké cihlové obklady Elastolith jsou pro vás tím nejlepším řešením! Jedná se o lehké ohebné obkladové pásky, které se skvěle hodí pro obklad fasád, stěn, sloupů, komínů i venkovních detailů. Využijete je i v interiéru třeba do obývacího pokoje, na obložení krbu nebo v kuchyni. Vzhled a struktura cihlových pásků jsou tak propracované, že zajistí dokonalou imitaci cihel a to za jednoduché montáže, kterou hravě zvládnete i sami. Přiložené lepidlo totiž působí zároveň také jako spárovací hmota, která se pouze štětečkem rozetře mezi jednotlivé obklady. A kdyby vás všechny tyto vlastnosti nepřesvědčily, tak vězte, že tyto cihlové obklady mají dlouhou životnost, není potřeba je nijak speciálně udržovat.

Výběr vhodného cihlového obkladu

Hlavním parametrem, na který si při výběru musíte dát pozor, je, zda budou cihlové obklady v exteriéru či interiéru. Ty použité v interiéru většinou bývají méně odolné vůči povětrnostním vlivům, jsou však levnější a lehčí. Co se týče vzhledu cihlových obkladů, nemusíte se omezovat na typickou cihlově červenou barvu, na výběr jsou všemožné odstíny od sněhově bílé až po antracitově černou. Stejné je to i s povrchovou úpravou obkladu, kdy si můžete vybrat od hladkého obkladu až po hluboce strukturovaný. A pokud si nejste jistí, jak by daný obklad vypadal ve skutečnosti, nebo se nemůžete rozhodnout mezi více variantami, můžete si na základě fotografie renovovaného objektu nechat vytvořit vizualizaci. Díky ní se určitě budete moci rozhodnout pro tu nejlepší variantu.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Elastolith.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Elastolith-150x150.jpgPR-leadersBydleníCihly jsou tradičním stavebním materiálem, který dokáže stavbě propůjčit nepřekonatelnou atmosféru a krásný vzhled. Zvlášť pokud se jedná o neomítnuté lícové zdivo. Jen málokteré stavby jsou tak ale stavěny už od počátku a může se tak stát, že zatoužíte po vzhledu cihel u již stávající budovy. Vždy je mnohem...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku