Oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. Již od doby lovců mamutů provází lidskou civilizaci a jen tak brzy ji neopustí. Vždyť i v době, kdy je vše na elektřinu se nám často stane, že potřebujeme něco zapálit a tak zběsile hledáme po kapsách zapalovač nebo sirky.

Křesadla

Křesadla tvoří takový mezistupeň mezi primitivními a moderními způsoby zapalování ohně. Jsou mnohem spolehlivější než rozdělávání ohně pomocí tření prutů a podobných způsobů vhodných tak akorát na opuštěný ostrov. Používání křesadel s sebou však nese malý diskomfort v podobě potřeby neustále u sebe mít nějaké suché věci na podpal, a pokud nemáte magnéziové křesadlo, tak vám nesmí zmoknout ani samotné křesadlo.

Sirky a zapalovače

Sirky zná snad každý. Jedná se o nejčastější způsob zapalování ohně při kempování. Vedle tradičních zápalek se můžete setkat také se zápalkami krbovými, které jsou mohutnější a déle hoří. Zapalovače tvoří praktičtější alternativu ke klasickým zápalkám, protože se tak snadno nestane, že by vám u nich náhlý poryv větru sfoukl plamen, ani vám jako sirky při škrtání nezlomí. Jediné, na co si u zapalovače musíte dát pozor je, aby měl v sobě dostatek náplně. Benzínové zapalovače patří mezi nejklasičtější, jsou spolehlivé a snadno se doplňují. A pokud si vyberete zapalovač s tělem vyrobeným z chromu, máte možnost si jej nechat i vygravírovat. Ozdobíte si tak svůj zapalovač logem, monogramem, věnováním nebo například nějakým obrázkem, a to s doživotní zárukou.

Pro zkřehlé prsty

Jestli jako mnoho ostatních trpíte na špatné prokrvování končetin, jistě by se vám hodily ohřívače rukou. Jedná se o skvělého pomocníka, kterého využijete během chladných dnů při pobytu v přírodě, lyžování nebo například při práci. Benzínové ohřívače rukou jsou bezpečné a spolehlivé, dají se opakovaně naplňovat, nevydávají kouř ani zápach a vydrží hřát 6 až 12 hodin v závislosti na konkrétním modelu. Po zažehnutí se v ohřívači zpustí chemická reakce, která vydává teplo bez plamene.  Ohřívač hřeje celým svým tělem a má teplotu přibližně 50°C. Od firmy Zippo existují ještě elektrické ohřívače rukou, které se nabíjí pomocí USB a mohou sloužit také jako powerbanka.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/40470_HW_300x300_23124080-7d1e-486b-89e6-cb3e6e8b5887_1024x1024.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/40470_HW_300x300_23124080-7d1e-486b-89e6-cb3e6e8b5887_1024x1024-150x150.jpgPR-leadersTipyOheň je dobrý sluha, ale zlý pán. Již od doby lovců mamutů provází lidskou civilizaci a jen tak brzy ji neopustí. Vždyť i v době, kdy je vše na elektřinu se nám často stane, že potřebujeme něco zapálit a tak zběsile hledáme po kapsách zapalovač nebo sirky. Křesadla Křesadla tvoří takový mezistupeň...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares