Co může být krásnějšího, než se po náročném dni zachumlat do příjemného voňavého ložního prádla? Bytový textil je jednou z věcí, kterou se rozhodně v domácnosti vyplatí nepodceňovat. Správně vybraný bytový textil dodá vašim prostorům šmrnc a umožní vám snadno přizpůsobovat atmosféru prostor podle aktuální potřeby i nálady.

Ložní prádlo do bytu i hotelu

Spánkem bychom měli správně strávit přibližně třetinu svého života, proto se hodí se ohledně ložního prádla trochu rozmazlovat. Je pravda, že pro domácí použití možná sáhnete po trochu jiném bytovém textilu, než když budete hledat možnosti jak například bytovým textilem vybavit hotelové pokoje. Materiál může být podobný, je důležité, aby byl příjemný a dobře se v něm spalo. Velmi praktické, zejména do hotelového provozu, je také krepové povlečení. Není nutné ho žehlit, ušetří vám tak spoustu času a nákladů s žehlením či mandlováním. Co se týče vzorů, hraje konečné využití povlečení větší roli. Do domácího prostředí si můžete dovolit výraznější vzory nebo nějaké barevné motivy. To se však do hotelových a obecně reprezentativních pokojů moc nehodí, leda kdybyste toužili po tom, vytvořit ve svých hostech pocit levné studentské ubytovny… V opačném případě raději sáhněte po jednobarevném elegantním povlečení, nejlépe světlé barvy. U prostěradel už to většinou nebývá taková divočina ani v jednom případě. Zde se doporučuje vybírat prostěradla tlumených barev, příliš jasné odstíny by mohly působit psychicky rušivě a zhoršovat vám usínání.

Záclony a závěsy

Záclony nejsou jen pouhým estetickým doplňkem, přestože jejich použití okna skvěle rozzáří a dodá pokoji na zabydlenosti. Jejich hlavní využití je zejména praktické, kdy se nejčastěji využívá v oknech kombinace záclon a závěsů, což zaručuje komplexní možnost regulace zastínění. Mnohdy vám tato kombinace dokáže nahradit rolety či jiné komplikovanější možnosti stínění. Navíc záclony snadno vyměníte, pokud budete mít chuť atmosféru daného prostoru nějak pozměnit. Jemné krajkové záclony působí slavnostně, stejnou službu však udělají i jednoduché záclony bez ozdob. Záleží jen na vašem vkusu a na charakteru daného prostoru, kde chcete záclony použít.

Mezi další bytový textil patří například ručníky a osušky, utěrky, chňapky, ubrusy a prostírání. Do obývacího pokoje na pohovku si můžete pořídit nějakou pohodlnou deku a dekorační polštáře… Zkrátka, bytový textil se dá najít ve všech místnostech vašeho bytu či domu a díky jeho správnému použití se vám podaří domov zabydlet a zútulnit tak, abyste se tam cítili příjemně.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/55D51836-4836-49CE-B3E1-C90DAEB44F3E_PATCHWORK-MODRY-RUDY-BEZOVY-web-detail-1024x768.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/55D51836-4836-49CE-B3E1-C90DAEB44F3E_PATCHWORK-MODRY-RUDY-BEZOVY-web-detail-150x150.jpgPR-leadersBydleníCo může být krásnějšího, než se po náročném dni zachumlat do příjemného voňavého ložního prádla? Bytový textil je jednou z věcí, kterou se rozhodně v domácnosti vyplatí nepodceňovat. Správně vybraný bytový textil dodá vašim prostorům šmrnc a umožní vám snadno přizpůsobovat atmosféru prostor podle aktuální potřeby i nálady. Ložní prádlo do bytu i...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku