Města doslova praskají pod náporem aut, na mnoha místech je velmi obtížné zaparkovat a to i v případě, kdy k bytu či domu náleží parkovací stání. Někdo situaci řeší cedulemi s SPZ vozu, jinde označením na vozovce, ale vždy se najde někdo, kdo nic takového nerespektuje. Vyhrazená stání nebo celý prostor, který je určen jen určité skupině lidí, zákazníků, nájemníků apod. lze přitom relativně snadno vymezit či zabezpečit. Ideálním způsobem jsou parkovací sloupky. Tento vynález řeší hned celou řadu problémů za minimum nákladů. Tam, kde by například závora stála nemalou investici a i z hlediska údržby se nejedná o nízkonákladové řešení, je parkovací sloupek sklopný skvělá volba.

Sklopné parkovací zábrany se zamykáním

Parkovací zábrany mohou mít již zmíněnou formu sloupků nebo je tato konstrukce do písmene u či případně tzv. motýlek. Tyto i jiné sklopné parkovací zábrany lze pochopitelně uzamknout, aby plnily svou funkci zabezpečení daného prostoru. Pro upuštění parkovacího místa či vymezeného prostoru stačí jen sloupek či zábranu sklopit a z místa vyjet. Tako vymezit lze různé zóny, části parku nebo parkoviště, nejen samotná parkovací místa.

Minimum místa s maximálním efektem

Parkovací sloupky nevyžadují žádnou složitou montáž ani údržbu. Lze je k povrchu jednoduše přišroubovat nebo celé zabetonovat. Na výběr je kromě praktické sklopné varianty i varianta, která je zabudovaná do daného povrchu napevno. V tom případě se počítá s tím, že takto vymezený prostor je pro auta uzavřen trvale.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/09/19-zakladni-sklapeni-1024x800.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/09/19-zakladni-sklapeni-150x150.pngPR-leadersBydleníMěsta doslova praskají pod náporem aut, na mnoha místech je velmi obtížné zaparkovat a to i v případě, kdy k bytu či domu náleží parkovací stání. Někdo situaci řeší cedulemi s SPZ vozu, jinde označením na vozovce, ale vždy se najde někdo, kdo nic takového nerespektuje. Vyhrazená stání nebo...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku