Stejně jako i vy, tak i vaši domácí mazlíčci potřebují občas nějakou tu speciální péči – co se týče zkracování srsti a jiných dalších procesů. Péče o srst našich miláčků, je velmi důležitou součástí jejich zdraví, hygieny a hlavně celkové pohody.

Stříhání našich čtyřnohých mazlíčků lze řešit hned dvěma různými způsoby. Tou jednodušší variantou, je návštěva psího salonu, kde bude tato činnost odborně a speciální provedena.

Nicméně, je tu ještě druhá varianta – a to je taková, že si svého miláčka ostříháte svépomocí. K tomuto úkonu sice potřebujete určité nástroje, můžete však tento proces provádět kdy se vám bude chtít.

Kdy je vhodné stříhat psa

Nejvhodnější doba na stříhání psa, je u každého plemene velmi rozdílná. Souvisí to hlavně s rychlostí růstu chlupů. V letním období se tato doba zrychluje, naopak v zimě u každého zpomaluje. Interval mezi každým stříháním by měl být přibližně 2 měsíce. U každého psa je to však individuální.

Co všechno je potřeba ke stříhání psa

Základem plnohodnotné sady pro stříhání psů je více prvků, které slouží nejen ke stříhání psa, ale jsou důležité i pro usnadnění této práce. Nejrychlejším a nejméně náročným doplňkem, je elektrický strojek pro psa na jeho srst. Chybět by však určitě neměli ani nůžky, kartáč (na rozčesávání srsti), psí hřeben a kleště.

Proces při stříhání psa doma

Nejdříve, je důležité vše potřebné si nachystat na stříhání. Velmi důležité je abychom psa měli ve výšce, kde se vám bude dobře stříhat a bude se dát pohodlně usadit. Právě jeho klid je velmi důležitým úkolem při tomto procesu.

Vždy, je velmi důležité dávat pozor hlavně v citlivých částech a obličejové části, kde by mohlo dojít k velmi nepříjemnému poranění.

Je důležité nezapomenout ani na drápky. Když svému psovi nabídnete celý servis péče, je důležité abyste to dotáhli k naprosté dokonalosti. Délka drápů, je podstatná aby se pes cítil příjemně a komfortně. Při této práci, je velmi důležité, abyste psovi nezpůsobili větší zastřižení drápků. Může to vést k nepříjemným bolestem.

A jak v poslední řadě, je velmi důležité nezapomenout psa i pořádně vykoupat, díky čemuž ho i zbavíte přebytečných chlupů které mu zůstaly na srsti. A úplně na konec psa můžete uložit do svého domova (kotce pro psy) ať si odpočine po náročných úkolů. Pokud chcete vidět jak svépomocí postavit budou pro psa klikněte zde

Stříhání psa tak můžete velmi jednoduše zvládnout ve vlastní režii. Finančně vás to vyjde méně, než byste utratili spoustu peněz v psích salonech. Ale, je důležité, abyste tyto úkoly opravdu velmi dobře ovládali při selhání může dojít k poranění vašeho miláčka a to si myslím že nechce nikdo.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/dog-1027549_1920.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/dog-1027549_1920-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníStejně jako i vy, tak i vaši domácí mazlíčci potřebují občas nějakou tu speciální péči - co se týče zkracování srsti a jiných dalších procesů. Péče o srst našich miláčků, je velmi důležitou součástí jejich zdraví, hygieny a hlavně celkové pohody. Stříhání našich čtyřnohých mazlíčků lze řešit hned dvěma různými...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku