Kdo si myslí, že je hlavní město České republiky jedno z nejdražších a představa vysokých cen mu brání toto město navštívit, ten ještě o Praze nezjistil rozhodně všechno. Existuje tam totiž řada míst, která můžete navštívit zcela zdarma nebo za minimální vstupné. Některé zlevněné vstupy se týkají jen určitého období v roce, jiné jsou dostupné celoročně. V následujícím článku objevíte seznam nejoblíbenějších míst, kde se můžete zabavit zadarmo.

Pražská historie, kterou můžete objevovat bez peněz

Máte rádi historické památky, ale jejich návštěva vám leze příliš do peněz? V Praze můžete využít velké množství bezplatných vstupů do míst, která jsou všeobecně uznávaná za nejkrásnější historické památky České republiky. Patří mezi ně například novogotická část katedrály sv. Víta nebo kostel a muzeum Pražského Jezulátka. Od podzimu do jara je možné také bezplatně navštívit Zlatou uličku na Pražském hradě. Pro milovníky umění je zdarma dostupná i galerie Main Point na Karlíně. Pokud máte rádi netradiční místa, koukněte na další tipy sem.

 Navštivte venkovní expozice bez placení

Venkovní expozice jsou hojně navštěvované především v létě, kdy je krásné počasí a můžete si užít pobyt na čerstvém vzduchu. Ale toho využívají i některé další expozice, které zpřístupňují své prostory zdarma jen od podzimu do jara podobně jako botanická zahrada v Tróji. Naopak botanická zahrada Univerzity Karlovy je dostupná bez placení po celý rok. Mezi uznávaná muzea s bezplatným vstupem patří armádní muzeum na Žižkově nebo letecké muzeum Kbely.

V okolí těchto míst navíc můžete využít i luxusní pražské hotely, které nabízejí komfortní ubytování za skutečně výhodné ceny.


Zajistěte si pohodlné a levné ubytování v blízkosti centra Prahy

Díky žádané lokalitě v centru města budete mít všechno pěkně po ruce. Skvělá dostupnost metrem i blízká tramvajová zastávka umožňují vycestovat z hotelu kdykoliv o to budete stát a bez ztráty vzácného času. Do centra se snadno dostanete za pár minut. V prostorách hotelu je dostupné také bezplatné parkoviště a můžete využít i služeb masérky či kadeřnice. Pro pracovní cesty je v hotelu k dispozici bohatě vybavený prostor pro konference, kde můžete pořádat semináře nebo přednášky. Zde se vám jistě vyplatí i možnost firemního cateringu.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_hotelbelvedereprague_cz_nahledovy-1024x272.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_hotelbelvedereprague_cz_nahledovy-150x150.jpginfo@press-media.czCestováníKdo si myslí, že je hlavní město České republiky jedno z nejdražších a představa vysokých cen mu brání toto město navštívit, ten ještě o Praze nezjistil rozhodně všechno. Existuje tam totiž řada míst, která můžete navštívit zcela zdarma nebo za minimální vstupné. Některé zlevněné vstupy se týkají jen určitého...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku