Pravidelné saunování prospívá zdraví. Jak je tomu ale v těhotenství? Musí si nastávající maminky tuto zálibu odpírat, nebo si ji naopak mohou užívat bez omezení? Pravdou je, že při dodržení určitých pravidel mohou bez obav navštěvovat třeba své oblíbené wellness v Praze nebo wellness v Ostravě. Dokonce ani finská sauna v Praze není tabu, pokud je žena na saunování zvyklá a je v dobré zdravotní kondici.

V prvním trimestru raději ne

Obecně platí, že v prvním trimestru jsou vysoké teploty pro organismus až příliš velkou zátěží a plod je citlivý na prudké změny teplot, proto se v tomto období sauna nedoporučuje. V pozdějším stadiu těhotenství je návštěva sauny možná, avšak pouze v případě, že těhotenství probíhá zcela bez komplikací. V případě jakékoliv nemoci nebo rizikového těhotenství je lepší počkat.

Dbejte na hygienu

Organismus těhotné ženy je mnohem citlivější a náchylnější k onemocněním, ale také k infekcím a napadení bakteriemi. Je tedy namístě přísně dodržovat veškeré hygienické návyky. Pokud navštívíte veřejnou saunu, vždy pod sebe umístěte čistou a suchou osušku a saunujte se vždy bez plavek. Důležitý je dostatečný příjem tekutin obohacených o hořčík, jehož ztráty jsou při pocení největší a také nejnebezpečnější.

Některá základní pravidla

Čas, který strávíte uvnitř sauny, omezte na 10–15 minut, volte spíše saunu s nižší teplotou a saunu se suchým teplem, jelikož oběhový systém je více zatěžovaný vyšší vlhkostí. Po opuštění sauny se ochlazuje pozvolna ve sprše, rozhodně neskákejte do ochlazovacího bazénku. Saunu rovněž není vhodné navštěvovat častěji než dvakrát týdně.

Ženy, které na saunování nejsou zvyklé nebo mají vyšší krevní tlak či cukrovku, by si ale měly návštěvu dobře rozmyslet. Také v případě, že se vám během saunování udělá nevolno, saunu ihned opusťte a pro jistotu se poraďte s lékařem. Volný čas a chvíli relaxu si můžete užít i jiným způsobem, dopřejte si například privátní masáž v Praze, která je v těhotenství bezpečná.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/07/pool-3001208_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/07/pool-3001208_960_720-150x150.jpginfo@press-media.czZdravíŽenyPravidelné saunování prospívá zdraví. Jak je tomu ale v těhotenství? Musí si nastávající maminky tuto zálibu odpírat, nebo si ji naopak mohou užívat bez omezení? Pravdou je, že při dodržení určitých pravidel mohou bez obav navštěvovat třeba své oblíbené wellness v Praze nebo wellness v Ostravě. Dokonce ani finská...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku