Hledáte cvičení, které vám pomůže k harmonii těla, mysli i duše? Vyberte si jógu. Nepředstavujte si ji však jako nudné a pomalé cvičení. Inspirujte se různými druhy jógy a vyzkoušejte, co bude pro vás to pravé.

Klasická jóga

Jóga je komplexním cvičením, které propojuje sílu těla, ale i mysli. Pro někoho může toto cvičení působit nenáročně. Ve skutečnosti však stačí i ty nejmenší cviky na to, abyste zjistili, že je vaše tělo zablokované a není tak pohyblivé. U jógy vás mnohdy překvapí existence svalů, o kterých jste doposud nevěděli. Při józe oceníte, že vám bude stačit pohodlné oblečení, podložka na cvičení a můžete začít.

Power jóga

Pokud se vám zdá klasická jóga příliš pomalá a jednoduchá, vyzkoušejte lekce power jógy. Nebojte si před ní zacvičit deset až patnáct minut na eliptickém trenažéru a rozehřát své tělo. Počítejte však s tím, že i u této jógy se velmi rychle zapotíte. Jedná se o silovější cvičení, které je rychlejší a pálí větší množství kalorií.

Bikram jóga

Zajímavou obměnou je bikram jóga, která se cvičí v místnosti s teplotou okolo 42° C. Vlhkost vzduchu se pohybuje okolo 40 procent. Bikram jóga se skládá z 26 pozic, které se v józe nazývají asány. Tyto asány mají za úkol posílit výdrž a zvýšit fyzickou kondici vašeho těla. Při vyšší teplotě se navíc pálí větší množství kalorií. Po cvičení budete mít pocit, jako kdybyste uběhli maraton na běžeckém páse.

Hormonální jóga

Dalším oblíbeným typem tohoto cvičení je hormonální jóga. Skládá se ze speciálních pozic, které mají za úkol podpořit správné fungování hormonů v těle. Na základě této jógy je možno ovlivnit ženský cyklus, zbavit se bolestivé menstruace, ale dokonce i lépe otěhotnět. Hormonální jógou mohou cvičit i muži, u nich pomáhá s předčasnou ejakulací, podporuje libido a zvyšuje testosteron. Pro ženy a pro muže vždy existují odlišné sestavy a cviky.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/07/woman-g2a6c65c48_640.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/07/woman-g2a6c65c48_640-150x150.jpgsvet zenyMužiŽenyběžecký pás,cvičební podložka,cvičení,jóga,rotopedHledáte cvičení, které vám pomůže k harmonii těla, mysli i duše? Vyberte si jógu. Nepředstavujte si ji však jako nudné a pomalé cvičení. Inspirujte se různými druhy jógy a vyzkoušejte, co bude pro vás to pravé. Klasická jóga Jóga je komplexním cvičením, které propojuje sílu těla, ale i mysli. Pro někoho může...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku