Běh se stal zejména v době covidové doslova hitem. Tato sportovní aktivita totiž nebyla nijak limitována hygienickými opatřeními, stejně tak se jednalo o skvělý způsob, jak po fyzické stránce nezakrnět. Mnozí zůstali běhání věrní i poté, co se otevřely brány do posiloven a fitness center. A je to dobře. Běh má totiž na lidský organismus fenomenální vliv.

Než si obléknete kvalitní sportovní tričko a legíny, jež vás nebudou nijak omezovat ve sportovní aktivitě, pojďme odtajnit ony benefity, za kterými běh stojí.

Pro kvalitnější spánek

I když spánkem trávíme více jak třetinu našeho života, neměli bychom v tom vidět nic špatného. Spánek k životu zkrátka a dobře potřebujeme, během něj lidské tělo odpočívá, svaly se regenerují a náš mozek třídí podněty, které během dne nasbíral.

Je proto velice klíčové, abychom co největší měrou přispěli k jeho vysoké kvalitě. Jenže jak spánek zlepšit, ptáte se? Ideálně během, který je tím nejlepším pomocníkem třeba při nespavosti.

Proti negativním myšlenkám i stresu

Stejně tak není tajemstvím, že se při běhu vyplavují takzvané endorfiny neboli hormony štěstí. A ty efektivně zabíjí negativní myšlenky i veškeré zárodky stresu či nahromaděné napětí, které nás jenom energeticky vybíjí.

Když zakomponujete běh do vašeho harmonogramu, nejen, že zhubnete, ale také podpoříte dobrou náladu, se kterou se budete moct hrdě postavit proti všemu!

Pro hezčí pleť

Věděli jste, že když začnete běhat, výrazně se vám lepší pleť? Nejen ženy, ale i pánové bojují s nehezkým akné, které bohužel velkou měrou snižuje lidské sebevědomí (to se rázem může dotknout i nuly). Tím, že se rozhodnete pravidelně běhat, zvýšíte průtok krve a přísun kyslíku zajistí, že pokožka bude svěžejší, mladší a zářivější.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/11/running-6252827_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/11/running-6252827_960_720-150x150.jpginfo@press-media.czSportZdravíBěh se stal zejména v době covidové doslova hitem. Tato sportovní aktivita totiž nebyla nijak limitována hygienickými opatřeními, stejně tak se jednalo o skvělý způsob, jak po fyzické stránce nezakrnět. Mnozí zůstali běhání věrní i poté, co se otevřely brány do posiloven a fitness center. A je to dobře....Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku