O tepelných čerpadlech jste toho za poslední roky jistě slyšeli mnoho, v čem ale skutečně tkví jeho výhody a proč byste si právě tohle čerpadlo měli pořídit? Níže si shrneme jeho přednosti a vyvrátíme i několik mýtů týkajících se podlahového vytápění. Co na plat, topná sezóna je v plném proudu a až nyní si mnoho z nás plně uvědomuje, že systém vytápění našeho domu možná nefunguje úplně tak, jak bychom si představovali. Takže vystrčte nos z pod deky a začtěte se do dnešního článku.

Jednička v úsporách

Co je prvním jasným PRO pro tepelné čerpadlo? Při porovnání výše nákladů, získaných úspor a v neposlední řadě i minimálním vlivu na životní prostředí je tepelné čerpadlo jasnou jedničkou. Vzhledem k tomu, že tepelná čerpadla získávají teplo z okolního prostředí, jedná se o nevyčerpatelný zdroj, na rozdíl od jiných systémů vytápění tak nečerpá vzácné a drahé přírodní zdroje a nepodílí se ani na znečišťování ovzduší.

Z hlediska návratnosti investice do kvalitního tepelného čerpadla i zde dokáže příjemně překvapit. Návratnost této investice se totiž pohybuje kolem 6 let v závislosti na typu technologie a čerpadla, a tím se řadí skutečně na špičku. Navíc lze díky využití této technologie dosáhnout u některých dodavatelů na výhodnější tarif za elektřinu pro ostatní využívané spotřebiče v domácnosti, čímž zákazník docílí další nezanedbatelné úspory…

Pro koho jsou tepelná čerpadla vhodná?

Možná by se na první pohled mohlo zdát, že tento typ technologie lze použít jen do novostaveb. Ovšem není tomu tak, tepelné čerpadlo lze umístit i do starší zástavby, bytových domů, ale i komerčních a průmyslových objektů.

Nejsou zde tedy téměř žádná omezení. Za jediné by se dala považovat vyšší vstupní investice, ta se ale s ohledem na relativně rychlou návratnost vyplatí. Uvedeme jeden příklad za všechny, protopíte-li za rok kolem 40 tisíc korun ročně, s tepelným čerpadlem můžete za stejné období ušetřit až 27 tisíc, což jsou rozhodně velmi zajímavá čísla

Opravdu se tepelné čerpadlo vyplatí?

Oproti vytápění elektřinou dokáže tepelné čerpadlo ušetřit až dvě třetiny nákladů. Pokud tedy elektřinou protopíte třeba 40 000 korun ročně, může úspora za stejné období s tepelným čerpadlem znamenat třeba až 27 000 korun. Návratnost se tak pohybuje okolo 6 let.

Ideální pro podlahové vytápění

Tepelná čerpadla jsou ideální v kombinaci s podlahovým vytápěním. A co jste možná nevěděli, podlahové vytápění  nejen, že není méně efektivní, ale rovněž vás nikterak neomezuje při výběru podlahové krytiny. Použít můžete dlažbu, ale i jakoukoliv z plovoucích podlah i dalších materiálů. Zejména v zimních měsících nic nedokáže nahradit ten krásný pocit, kdy je Vám příjemně teplo od nohou.

V případě, že jste si letos ještě nepsali Ježíškovi, máte nyní více než jednu inspiraci, o co si napsat 🙂

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/heat-pump-2904630_1920-1024x709.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/heat-pump-2904630_1920-150x150.jpgPR-leadersBydleníEkonomikaO tepelných čerpadlech jste toho za poslední roky jistě slyšeli mnoho, v čem ale skutečně tkví jeho výhody a proč byste si právě tohle čerpadlo měli pořídit? Níže si shrneme jeho přednosti a vyvrátíme i několik mýtů týkajících se podlahového vytápění. Co na plat, topná sezóna je v plném...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku