Pro zpříjemnění zimy a stále víc chladného počasí si připravte zimní míchané drinky, které vás zahřejí, provoní vaše bydlení kořením a užít si je můžete sami s knihou, s partnerem při romantické chvilce nebo jen na návštěvě s přáteli.

1) Vánoční punč

Na přípravu oblíbeného sladkého a voňavého punče potřebujete červené víno, silný černý čaj, griotku nebo rum a z koření celou skořici, hřebíček a pro ojedinělou chuť můžete použít také rozinky, brusinky, citron i pomeranč. Vytáhněte víno z lednice na víno, kterou bývají vybaveny ty nejlepší podniky, restaurace a bary. Ohřejte ho spolu se silným čajem, přidejte koření, ovoce a rozinky. Chvíli povařte a servírujte ve vyšších sklenicích, ozdobených plátkem pomeranče nebo citronu.

2) Horké jablko

Dalším oblíbeným nápojem je horké jablko, které připravíte ze stoprocentního jablkového džusu. K němu přidejte jeden sáček vanilkového cukru, dvě lžíce medu a celou skořici. Chvíli povařte společně s hřebíčkem a můžete přidat i kapku rumu. Servírovat můžete posypané mletou skořicí. Skvěle se hodí k jablečnému koláči nebo pečeným jablkům, která v restauracích připravují v profesionálním konvektomatu.

3) Vanilkové políbení

Pokud máte rádi opravdu husté a sladké nápoje, které jsou podobné horké čokoládě tak vyzkoušejte vanilkové políbení. Jeho příprava je velmi podobná jako příprava vaječného koňaku. Připravte si vanilkový pudink v prášku, ten uvařte přesně podle postupu v mléce a přidejte k němu dvě lžíce medu, vanilku z vanilkového lusku a kapku rumu. Takto připravený pudink zjemněte 200 ml smetany na vaření. Podávejte ve vysokých sklenicích a můžete opět nazdobit mletou skořicí nebo strouhanou čokoládou.

4) Hot Irish

Tento koktejl je známý a oblíbený po celém světě. Jeho příprava je jednoduchá. Stačí smíchat horkou vodu s panákem oblíbené whisky. Přidat lžíci limetové šťávy a lžící třtinového cukru. Toho můžete dát i víc, dejte podle své chuti a vyzkoušejte tento horký nápoj, který je mnohem lepší a mnohem silnější než oblíbený grog.

5) Broskvový svařák

Vyzkoušet můžete také zajímavou obměnu klasického svařáku. Zkuste do svařeného vína s kořením, jako je hřebíček, celá skořice a badyán přidat ještě kapku broskvového džusu a přidejte sodu, kterou vytvoříte v profesionálním sodovači. Tento svařák můžete udělat z bílého vína, které může být i sladší, budete překvapeni novou a originální chutí.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/livemag-horke-jablko-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/livemag-horke-jablko-150x150.jpginfo@press-media.czPoradnaPro zpříjemnění zimy a stále víc chladného počasí si připravte zimní míchané drinky, které vás zahřejí, provoní vaše bydlení kořením a užít si je můžete sami s knihou, s partnerem při romantické chvilce nebo jen na návštěvě s přáteli. 1) Vánoční punč Na přípravu oblíbeného sladkého a voňavého punče potřebujete červené víno, silný černý...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku