Snad každý se někdy v životě dostal do svízelné finanční situace. Ať už svým nezodpovědným chováním nebo jednoduše shodou nešťastných náhod. Přednášku o tom, že nezodpovědné chování vede k celé řadě problémů, které na konci už nemusí mít zcela snadné řešení, přenecháme jiným. My se v tomto článku zaměříme spíše na to, jaké existují možnosti ve chvíli, kdy si potřebujete půjčit a nemůžete doložit svůj příjem.

Banka nezaměstnanému nepůjčí

Na téma nebankovních půjček už  toho bylo napsáno mnoho. Zejména to,  jak nevýhodné a nebezpečné jsou. Abychom uvedli vše na pravou míru, vysvětlíme, proč i tento finanční nástroj nemusí být jen pomyslnou jámou lvovou. Půjčka bez doložení příjmu sice není vhodná na dlouhodobé financování, ale může být velmi elegantním řešením pro překlenutí těžkého období v řádech měsíců. Mezi bankovními produkty půjčka bez příjmu chybí, je tomu tak zejména proto, že klient bez zaměstnání je pro banku příliš rizikový. Neptá se na příčiny situace a nezajímá ji ani klientova historie. Bankovní systém není na takové klienty uzpůsoben. Půjčí jim pouze v případě, pokud disponují majetkem nebo mají nějakého bonitního ručitele.nebankovni-pujcka-pani-vola

Peníze ihned

Přitom se nemusí jednat o člověka, který je dlouhodobě nezaměstnaný nebo své závazky nesplácí.  Možná je jen ve zkušební době a potřebuje si půjčit. Nebo se může jednat o mladého člověka, který nevydrží v jednom zaměstnání příliš dlouho. Případně o studenta, který pracuje na dohodu. Nebankovní půjčka se tak může stát záchranou pro ty, kteří peníze potřebují ze dne na den a zrovna nemají zaměstnání. Schvalovací proces je u tohoto druhu půjčky rychlý a ve velké většině případů je možné vše vyřídit prostřednictvím internetu. Minimum papírování, žádná zbytečná dokumentace, tak to obvykle vypadá.

Záznam v registru situaci ještě více komplikuje

Další skupinou klientů, kteří v bankách nedostanou šanci, jsou lidé se záznamem v registru dlužníků. Registr je takovou černou listinou lidí, kteří si v minulosti půjčili peníze, a nespláceli je dle smluvených podmínek. I zde ovšem není vše černobílé, registr je sice plný chronických neplatičů, zároveň je ale relativně snadné se do něj dostat, i když nejste nezodpovědní. Stačí zapomenout na jednu splátku a hned další měsíc můžete být na seznamu dlužníků i vy. Nejhorší je fakt, že záznam z tohoto registru nezmizí ve chvíli, kdy dlužnou částku zaplatíte,  zůstává tam dokonce několik dalších let. Po celou tu dobu v bance nemáte šanci, ale nebankovní instituce často dokáží pomoct i v této nelehké situaci.

Porovnejte nabídky

I když jste přesvědčeni, že si peníze půjčujete jen na několik málo měsíců, měli byste i u nebankovních půjček pečlivě zvážit své možnosti. Zejména schopnost půjčku splácet po celou rozvrženou dobu splácení. A i když vás tlačí čas, porovnejte si jednotlivé nabídky a ověřte si výši úroku a délku splácení. Některé instituce mohou snadno zneužít vaší situace a žádné velké dotazovaní a nutnost doložení příjmu tak mohou být velmi draze vykoupeny příliš vysokým úrokem. Taková půjčka bez příjmu by vám pak z dlouhodobého hlediska přinesla více škody než užitku. Proto si vždy dobře pročtěte podmínky a nechte si vyčíslit cílovou částku, abyste předem věděli, o kolik přeplatíte půjčenou částku.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/nebankovní-půjčka-rodina.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/nebankovní-půjčka-rodina-150x150.pngPR-leadersFinanceTipySnad každý se někdy v životě dostal do svízelné finanční situace. Ať už svým nezodpovědným chováním nebo jednoduše shodou nešťastných náhod. Přednášku o tom, že nezodpovědné chování vede k celé řadě problémů, které na konci už nemusí mít zcela snadné řešení, přenecháme jiným. My se v tomto článku zaměříme...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku