Jste milovníky designu, ale zároveň si potrpíte na originální řešení? V dnešní záplavě zaručeně designového nábytku a doplňků z dílen lecjakých „umělců“ je někdy těžké se orientovat. Umění se poslední roky také říká téměř všemu, co nějakým způsobem dokáže na první dobrou zaujmout, a tak se skutečné skvosty mohou hledat trochu obtížně.

Možná jste s rodinou zavítali na výstavu do Film legends museum a nestačili se divit, co vše zde bylo k vidění. Kromě známých postav z filmů světového věhlasu jste zde mohli vidět a dokonce i vyzkoušet nejrůznější stroje a unikátní sochy z kovu zde byly na každém rohu. Za tímto originálním designem však nestojí žádný nadnárodní výrobce, ale český umělec.

Z koníčka životní vášeň

Začalo to malou soškou z elektrosoučástek a postupem času se z koníčka stala náplň práce s hlubším smyslem. Sochy totiž autor vyrábí víceméně z odpadu. Na vrakovištích a ve sběrnách surovin sbírá součástky, kterým později vdechne nový život. Motivy se různí, abstrakce se střídá například s postavou akčního hrdiny či automobilem. Ale tím rozhodně není sochám z kovu určen limit. Některé součástky či celé části děl vznikají odléváním z vlastnoručně vyrobených forem, což dodává celku na originalitě. Pro uchování soch v dobrém stavu jsou díla vždy upravena povrchovou úpravou, nepodléhají tak korozi a jsou odolnější proti poškození.

Spolupráce a zakázková výroba

Zájemci o sochy z kovu mohou potrápit vlastní fantazii a nemusí vybírat z již hotových výrobků. Dají tak vzniknout něčemu novému dle vlastního návrhu, když si nechají dle vlastní předlohy vyrobit svůj originální kousek. Umění z kovu se ale neomezuje výhradně na sochy, v portfoliu skromného umělce můžete najít i nábytek a doplňky a na míru vám tak může vyrobit například i součást interiéru do prostředí firem i soukromých objektů.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/DSC_8056-1-1024x576.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/DSC_8056-1-150x150.jpgPR-leadersTipyVýstavy a akceJste milovníky designu, ale zároveň si potrpíte na originální řešení? V dnešní záplavě zaručeně designového nábytku a doplňků z dílen lecjakých „umělců“ je někdy těžké se orientovat. Umění se poslední roky také říká téměř všemu, co nějakým způsobem dokáže na první dobrou zaujmout, a tak se skutečné skvosty mohou hledat trochu...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares