Možnost zvolit si studovaný jazyk se může některým zdát tak trochu výsadou. Pokud si totiž jazyk sami volíte a vybíráte, znamená to, že nejste ke studiu přinuceni jinými okolnostmi – například stěhováním do zahraničí, prací či studiem.

Nicméně, jedná se opravdu o výsadu? Už jen z dilemat našich studentů navštěvujících na naší jazykové škole pomaturitní studium angličtiny, němčiny či španělštiny vidíme jejich velký rozpol. A to mají na výběr u ročního intenzivního kurzu jazyka „jen“ ze tří možností!

Proto jsme se dnes rozhodli napsat článek, který by mohl všem váhavcům maličko pomoct. Do kterého jazyka se pustit a podle kterých kritérií se nejlépe rozhodnout?

Studium jazyka je dřina. A je úplně jedno, jestli studujete „obyčejné“ kurzy angličtiny nebo obávané kurzy japonštiny. Ve všech případech to chce vlnu odhodlání, motivace a zejména trpělivosti. Když už se však do studia jazyka pustíte, je dobré vědět, proč jste tak učinili, vědět, že se učíte ten správný jazyk právě pro vás.

Jak se rozhodnout?

1)Uvědomte si, PROČ se jazyk učíte

Přitom vůbec nedbejte názorů a přesvědčení ostatních. Ať už je důvodem cizojazyčný člen v rodině, touha po proniknutí do jiné kultury, cestování, již zmíněná práce nebo si zvolíte pomaturitní studium španělštiny zkrátka proto, že chcete rozumět všem písničkám vašeho španělského idola, je to v pořádku. Jenom vy sami víte, co vás budeme opravdu motivovat k tomu jazykový kurz dokončit!

Náš tip: Lidé se často rozhodují podle toho, který jazyk pro ně bude nejvíce užitečný. Rozhodně tady ale neplatí to, že jazyk, který se např. nejvíc používá nebo který je celosvětový – bude ten, který byste se měli učit – jazyk zvolte dle toho, aby sloužil právě vašemu účelu! Ať už je to návštěva specifického kraje, láska k sushi nebo jen touha po přečtení knihy oblíbeného autora v originále.

2) Zamyslete se nad obtížností jazyka

Stanovte si reálné cíle – včetně toho, za jak dlouhou dobu se chcete dostat na určitou úroveň a vlastně i to, jaké úrovně chcete v jazyce dosáhnout. Rozhodujete se mezi kurzy němčiny a ruštiny? Rozvrhněte si plán obou jazyků, načrtněte si osnovu, zjistěte si o jazycích veškeré informace. Vědět, do čeho jdete, může hodně pomoct rozhodovacímu procesu.

Náš tip: Stanovení cíle taky pomáhá plánování a motivaci. Pokud je cílem již výše zmíněné přečtení knihy např. poezie oblíbeného autora v originále, dá vám to už určitou představu o tom, na jakou slovní zásobu se zaměřit.

3) Zvolte si jazyk, který je pro vás nejvíc „cool“!

Jazyk, který vás bude bavit a z jehož znalostí se budete rádi chlubit. A nebudete se bát mluvit, ač znalost třeba ještě nebude dokonalá. Hodně subjektivní požadavek, nicméně – právě váš vztah a postoj ke studovanému jazyku je tou největší motivací!

A jestli i nadále váháte, Jazyková škola v Brně PELICAN vám s výběrem i plánováním ráda pomůže. Kurzy šijeme našim studentům na míru dle jimi zvolenému účelu. Taky z toho důvodu je „úmrtnost“ studentů v našich kurzech téměř nulová. Nevěříte? Přijďte se sami přesvědčit.

Budeme se těšit na viděnou!

Tým PELICAN

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pelikán-schůze.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pelikán-schůze-150x150.pngPR-leadersVzděláníMožnost zvolit si studovaný jazyk se může některým zdát tak trochu výsadou. Pokud si totiž jazyk sami volíte a vybíráte, znamená to, že nejste ke studiu přinuceni jinými okolnostmi – například stěhováním do zahraničí, prací či studiem. Nicméně, jedná se opravdu o výsadu? Už jen z dilemat našich studentů navštěvujících na...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku