Práce od-do, školka, družina, kroužky, tréninky, a tak by se dalo pokračovat dál ve vyjmenování všeho, co běžní rodiče musí během všedních a někdy i víkendových dnů zvládnout. Zaplněný diář povinnostmi je pak natolik stresující, že celá rodina nemá nikdy klid a rodičům přerůstají rodinné záležitosti lidově řečeno přes hlavu. Přitom lze rodinné a pracovní povinnosti snadno skloubit, stačí si najmout správnou chůvu, která umožní rodičům časovou flexibilitu, k tomu dítě nepocítí radikální změnu a ještě se přiučí novým dovednostem!

Flexibilita a dostupnost

Méně stresu v ranních i odpoledních hodinách, kdy je nutné odejít do práce nebo naopak stihnout vyzvednout dítko ze školky nebo z družiny? Právě v těchto případech se hodí zajistit hlídání dětí v Praze tak, aby dítě nebylo stresované ranním vstáváním a mohlo zůstat ve svém známém prostředí, doma. Naopak rodiče mohou být v klidu, že je školená chůva nahradí a mohou v klidu odejít do práce. Hlídání je navíc možné zajistit i v odpoledních nebo večerních hodinách i o víkendech.

Bez radikálních změn

Především menší děti hůře snáší změny, které přináší každodenní docházení do školek nebo dětských skupin. Ceny za hlídání dětí nejsou vysoké a za klid v rodině rozhodně stojí, investice se totiž vyplatí s ohledem na rozvoj dítěte i možnou ochranou před různými virovými a bakteriálními nákazami. K tomu se může chůva dítěti plně věnovat a rozvíjet jeho psychomotorické dovednosti.

Pro rozvíjení kreativity

Podle odborníků navíc chůva posiluje v dítěti pochopení autorit, děti posléze budou umět vycházet s učitelkami ve školce i ve škole. Školená paní na hlídání navíc zvládá mnoho dovedností, kterými nevládnou sami rodiče. Může se jednat o hraní různých deskových her, ale také dovádění v přírodě. Chůvy ale umí zabavit i děti při ošklivém počasí nebo v době nemoci, kdy je mohou naučit různým kreativním aktivitám, malování nebo tvoření z látek i papíru.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/11/svetdnes.cz_agslunecnice_cz_uvodni-1024x591.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/11/svetdnes.cz_agslunecnice_cz_uvodni-150x150.jpginfo@press-media.czTipyŽenyPráce od-do, školka, družina, kroužky, tréninky, a tak by se dalo pokračovat dál ve vyjmenování všeho, co běžní rodiče musí během všedních a někdy i víkendových dnů zvládnout. Zaplněný diář povinnostmi je pak natolik stresující, že celá rodina nemá nikdy klid a rodičům přerůstají rodinné záležitosti lidově řečeno přes...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares