Výtvarné umění lidstvo fascinuje již od dob jeskynního malířství. Uteklo hodně vody a jeho současná podoba je velmi vzdálená skalním malbám, jež dodnes zdobí jeskyně jako Altamira, Lascaux La Marche a další známá místa, která jsou pokládána za kolébku výtvarných projevů vysoké estetické hodnoty. Ale proč byste si měli – alespoň jednou za čas – udělat chvilku jen pro sebe a změnit roli z obyčejného obdivovatele umění na skutečného tvůrce?

Efektivní a nenucená metoda procvičování mozku

Pro jedince, kteří více využívají levou hemisféru, je vlastní logika a metodika. Pokud patříte mezi analytické typy a spíše než umělecká tvorba jsou vám blízké lineární myšlení, práce s fakty a vědecký pohled na svět, nezoufejte. Možná jste doposud na malování pohlíželi jako na kratochvíli „těch kreativních“, nicméně právě vám mohou pravidelné tahy štětcem na malířská plátna v mnohém pomoct.

Malováním posílíte představivost, stimulujete mozek a zlepšíte jeho celkové fungování. Jakou formu, respektive techniku, zvolíte. Můžete se pustit do malování realistického výjevu, ale zrovna tak otevřít představivosti bránu dokořán a zabrousit do světa abstrakce. V každém případě budete nuceni učinit mnohá rozhodnutí – a i v tomto směru pro vás bude malování velmi přínosné.

Příjemné odbourání nahromaděného stresu

Doba je zkrátka taková. Stresu se nevyhne téměř nikdo, jeho míra naopak neúměrně roste a stále více lidí končí na antidepresivech. A není to žádná nadsázka – podle nejnovějších statistik (z r. 2020) za posledních sedm let vzrostlo jejich užívání trojnásobně a setkal se s nimi každý pátý Čech.

Jednou z příčin dlouhodobé frustrace a stresu budiž fakt, že si na bedra nakládáme stále více, a naopak se nedokážeme patřičně uvolnit. Přitom si stačí vzít do ruky štětec – garantuje instantní únik od reality a všech problémů, které se z čista jasna zmenší – a někdy prasknou jako bublina.

Důvodů, proč se ve volném čase oddávat malování či jinému druhu umění, je samozřejmě daleko více. Až to vyzkoušíte, pocítíte jeho blahodárný vliv na vlastní kůži. Všechny potřebné pomůcky k umělecké tvorbě, mezi kterými nechybí ani samotvrdnoucí hmota, najdete v e-shopu kreativnisvet.cz.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/11/svetdnes.cz_kreativnisvet_cz_uvodni-1024x507.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/11/svetdnes.cz_kreativnisvet_cz_uvodni-150x150.jpginfo@press-media.czTipyVýtvarné umění lidstvo fascinuje již od dob jeskynního malířství. Uteklo hodně vody a jeho současná podoba je velmi vzdálená skalním malbám, jež dodnes zdobí jeskyně jako Altamira, Lascaux La Marche a další známá místa, která jsou pokládána za kolébku výtvarných projevů vysoké estetické hodnoty. Ale proč byste si měli...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares