Článků o tom, jak se stále zvyšuje procento rozvodovosti u nás i celosvětově už bylo sepsáno tolik, že jen těžko někoho z nás minuly. Co ale takový rozvod skutečně obnáší a na co se připravit, aby i tento smutný konec vztahu napáchal do možná nejméně škod, si asi umí představit jen ten, který si tím prošel. Co vše tedy očekávat a jak udělat maximum pro to, aby následky byly ideálně minimalizovány?

Rozvod jako výhružka

Patříte-li k těm, kteří svůj vztah zpečetili manželským slibem asi si vybavíte chvíle, kdy jste na rozvod pomýšleli a někdy jím třeba i vyhrožovali. Pokud se to stane zřídkakdy, pak to asi není velký problém. Ale pokud hrozíte rozvodem často, pak byste se možná měli hlouběji zamyslet, zda je vaše manželství v pořádku. A případně konat kroky pro jeho záchranu.

Když už víte, že není cesty zpět

Ve chvíli, kdy se ovšem rozhodnete, že rozvod manželství je jediná možnost, jak vyřešit vaše problémy, pak s dalšími kroky rozhodně neotálejte. Není to dobré pro žádného z partnerů a není to dobré ani pro děti, ve kterých podobné situace eskalují pocit nejistoty a obavy z budoucnosti. Vždy by mělo být cílem manželů, domluvit se a k soudu jít již s domluvenými pravidly na oddělený život po rozvodu. Tato varianta je nejrychlejší a pro všechny zúčastněné nejméně zátěžová. V případě soudních sporů se vše protahuje a rozvod může trvat dokonce i roky.

Děti a rozvod

Jsou-li v manželství děti, vždy je vše složitější. V rámci rozvodového řízení je třeba domluvit porozvodovou péči o děti a výši výživného, což bývá také častým důvodem k soudním průtahům. Rodiče se často nejsou schopni domluvit, když se jejich představy o výši výživného a způsobu výchovy zásadně liší. Je dobré myslet na to, že pro děti jsou tahanice a rozkoly rodičů velmi traumatizující a klidný rozchod a následný rozvod jim pomůže se novou situací snáze vyrovnat. Pokud nechcete zbytečné tahanice, stres a na druhé straně i vysoké náklady (protože vleklý rozvod bude náročný nejen po psychické stránce, ale i po té finanční), zkuste se domluvit, třeba i s pomocí odborníka a najít cestu ven společně, tak jako jste ji kdysi našli k sobě.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/rozvod1.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/rozvod1-150x150.jpgPR-leadersPoradnaPsychologieRodina a vztahyZprávyČlánků o tom, jak se stále zvyšuje procento rozvodovosti u nás i celosvětově už bylo sepsáno tolik, že jen těžko někoho z nás minuly. Co ale takový rozvod skutečně obnáší a na co se připravit, aby i tento smutný konec vztahu napáchal do možná nejméně škod, si asi umí...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares