Už dávno není běžné, aby se v rodinách šilo, pletlo či háčkovalo, i na úpravy oděvů se dnes stojí fronty u dam, které se kdysi šitím živily nebo je jednoduše tato práce stále baví. Ruční činnosti, které naopak získávají na oblibě, jsou ale například nejrůznější práce s korálky, drátky, ale i s materiály jako například juta či její imitace. Textilní galanterie i jiné specializované prodejny nabízí celou řadu produktů pro další zpracovaní a často i inspiraci co k čemu použít nebo jaké konkrétní věci lze z daných materiálů vyrobit.

Ukraťte dlouhou chvíli sobě či vašim dětem smysluplnou činností

Odehnat dnes své děti, ale často i sami sebe, od mobilního telefonu či tabletu je poslední dobou čím dál složitější. Nabídnout jim zajímavou alternativu přitom může být velmi účinné řešení. Tak třeba korálky, v textilní galanterii, kterou jsme již zmínili, nebo i ve speciálních „korálkárnách“ můžete vybírat z korálků nejrůznějších barev, ale i materiálů. Kromě plastových, můžete koupit třeba skleněné korálky či dřevěné, nebo dokonce minerálové a perleťové. A z nich potom s dětmi vyrábět náramky či náhrdelníky. Originální dárek s duší. Díky nejrůznějšímu dostupnému spojovacímu materiálu zvládnete dnes doma vyrobit i nejrůznější brože či náušnice. Fantazii se skutečně meze nekladou.

Nebojte se šití

Většina z nás má z šití respekt, ale dnes už není třeba se ani této činnosti bát. Šicí stroje jsou dnes velmi uživatelsky nenáročné a často i vcelku skladné. Zkuste si v galanterii zakoupit některý ze zajímavých materiálů a ušít z nich třeba originální obaly na květináče či tolik oblíbené sáčky na pečivo. Takovým dárkem jistě potěšíte spoustu svých známých a navíc budete cool, protože tyto záležitosti jsou v současné době skutečně trendy.

Internet plný inspirace

Mnoho dalších tipů a inspirace najdete na internetu, možná máte nápad na nějaký pěkný ruční výrobek a nevíte si rady, jak na to. Zkuste zadat co nejbližší popis do vyhledavače a budete překvapeni, kolik inspirace naleznete. Pak už zbývá jen vyrazit do toho správného obchodu nebo jednoduše nakoupit vše online, kde je nyní již i textilní galanterie běžně k dispozici.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/08/galanterie.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/08/galanterie-150x150.jpgPR-leadersTipyUž dávno není běžné, aby se v rodinách šilo, pletlo či háčkovalo, i na úpravy oděvů se dnes stojí fronty u dam, které se kdysi šitím živily nebo je jednoduše tato práce stále baví. Ruční činnosti, které naopak získávají na oblibě, jsou ale například nejrůznější práce s korálky, drátky, ale i...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku