Jestliže se offshore společnost, jedná se o právnické osoby tedy firmy, která je založena v tzv. offshore jurisdikci – daňový ráj. Sídlo společností musí být mezi Evropskou Unii. Mezi nejčastěji využívané lokality offshorových společností patří například Kypr, USA a Nizozemko.

Každá z těchto i jiných zemí mají vlastní pravidla a jiný zdaňovací režim. V některých z nich jsou příjmy zcela osvobozeny od daně, všeobecně platí, že jsou daně nižší než v České republice, proto se také společnosti zakládají.

Po výběru lokality je nezbytnou podmínkou, abyste v dané zemi, kde máte offshore společnost založenou, nevykonávali žádnou podnikatelskou činnost. Všechny tyto společnosti jsou legální a fungují na principu přivedení mezinárodního kapitálu do dané země, která jako odměnu nabízí následující výhody:

  • Daňovou optimalizaci
  • Anonymitu vlastníka – při zakládání se neudává mnoho informací pro založení. Musíte se také stát držitelem anonymních akcií, které jsou vystavovány na majitele.
  • Ochranu vašeho majetku – většina zemí vám nabídne možnost neevidovat žádné písemné záznamy. Nemusíte tedy s ničím být spojeni osobně.
  • Právnickou ochranu

Nejčastěji se zakládají společnosti International Business Company, jinak také známé pod zkratkou IBC. Tyto společnosti se řídí podle odlišných zákonů, kterým podléhají firmy v dané zemi.

Jak založit offshore společnost

Založení společnosti vyžaduje poměrně veliké množství času. Nejen samotný proces výběru, ale také schválení a založení. Protože každá jurisdikce nabízí jiné možnost, neberte první možnost výběru, ale projděte si jich více.

Vyberte lokalitu, která vám nabídne nejvíce výhod, které využijete. Poraďte se také s právníkem, který vám vyloží veškeré podnikatelské zákony, které daná země má. Neznalost zákonu neomlouvá, takže by se snadno mohlo stát, že z legálního podnikání se stane nelegální.

Jestliže vám nevyhovují podmínky, můžete se také podívat na založení onshore společností, které se většinou zakládají ve Velké Británii, Kypru nebo na Maltě. Nevýhodou těchto společností bývá, že při zakládání musíte dodávat mnoho informací o sobě.

Až vyplníte veškeré dokumenty a zažádáte o založení, většinou se doba pohybuje v řadě pár dní až měsíců, podle vybrané země. Ceny společností jsou také odlišné. Do celkové ceny musíte zahrnout nejen cenu za společnost, ale také vedlejší poplatky, které souvisí s poradenským, administrativním a správním servisu.

Zjistěte si také, jak vysoké jsou poplatky dané zemi za vedení offshore společnosti, aby se vám vše vyplatilo.

Jak fungovat se založenou společností

  • Daňový poradce – jestliže už máte společnost založenou, musíte vědět, že i na dále musíte dodržovat nějaká pravidla. Mějte raději vždy k dispozici daňové poradce, který vám kdykoli poradí. Finanční úřad se zabývá každou transakcí, která je v účetnictví spojená s offshore společností.
  • Administrace společnosti – musíte si také zjistit, zda jste povinni vést účetnictví, zaregistrovat se k DPH apod.
  • Zjišťovat informace – není možné založit si společnost a nechat ji ležet ladem několik let. Musíte neustále zjišťovat informace, zda se v dané zemi na trhu nezměnily některé podmínky.

Jak si usnadnit zřízení offshore firmy

Z výše uvedeného postupu je zřejmé, že nejde o zcela jednoduchý proces. Proto se vyplatí využít služby specializované společnosti Parkerhill.cz, která vám se vším pomůže. Nejde však jen o zřízení tohoto druhu společnosti, ale na úvodní nezávazné schůzce se může ukázat, že je pro vás mnohem lepší jiný typ společnosti.

Právě proto se vyplatí vše nejdříve probrat s odborníky a teprve poté začít s konkrétními kroky. Navíc si můžete vybrat s už připravených ready made offshore společností, což vám dále ušetří čas i finance. Sjednejte si nezávaznou schůzku ještě dnes. Více na www.parkerhill.cz

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/offshore.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/offshore-150x150.pngPR-leadersEkonomikaJestliže se offshore společnost, jedná se o právnické osoby tedy firmy, která je založena v tzv. offshore jurisdikci – daňový ráj. Sídlo společností musí být mezi Evropskou Unii. Mezi nejčastěji využívané lokality offshorových společností patří například Kypr, USA a Nizozemko. Každá z těchto i jiných zemí mají vlastní pravidla a jiný zdaňovací režim. V...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku