Kočky jsou úžasná stvoření, o čemž samozřejmě svědčí i množství chovatelů, které si tyto chlupaté ďáblíky pořizují. Avšak pro to, aby kočka správně prospívala, je důležitá nejenom láska, ale také náležitá strava. Čím tedy krmit?

Maso je základ

I když kočka domestikací prošla drobnou změnou, co se týče stravy, v základě stále zůstává masožravcem. Přirozená potrava je ulovená zvěř, a to nejenom syrové maso, ale také vnitřnosti, šlachy a kosti. Proto by vždy hlavní složkou krmiva mělo být maso. Kočka chovaná doma si však potravu nemůže obstarat sama a je tak závislá na tom, co jí domů přinesete vy.

Ideální je kombinovat kupované krmivo se stravou, kterou připravíte doma sami. Kočka tak bude mít pestrý a vyvážený jídelníček. Jak se však v té záplavě krmiv vyznat?

Než koupíte jakoukoliv značku krmiv, podívejte se na složení. Možná budete překvapení, že kapsičky či konzerva obsahuje pouze několik málo procent masa a zbytek je tvořen obilovinami či jinými přísadami. Taková krmiva kočkám nesvědčí, neboť nedodávají potřebné živiny a při dlouhodobé konzumaci takových krmiv by kočka mohla zdravotně strádat. Pokud chcete své kočce dopřát to nejlepší, vyzkoušejte například chovateli oblíbenou značku Applaws.

Doplňky stravy

Existují i preparáty, kterými můžete své kočce přilepšit a vyvarovat se tak případným zdravotním komplikacím. Mezi takové patří třeba různé vitamínové pasty, kloubní výživa pro kočky nebo probiotika pro kočky. Používání doplňků může kočce vylepšit nejenom zdraví a celkovou kondici, ale také vzhled. Srst je totiž přímým ukazatelem toho, jak kvalitně váš čtyřnohý miláček jí. Pokud tedy zjistíte, že kožíšek ztrácí lesk, objevují se lupy nebo dokonce holá místa, je na místě návštěva veterináře. Špatnou stravou jsou totiž ohrožené i ledviny, na které jsou kočky obzvláště citlivé.

A jak pečujete o svoji kočku vy? Krmíte kvalitní stravou? Vaříte kočičce pravidelně?

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/omegavet.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/omegavet-150x150.jpginfo@press-media.czTipyKočky jsou úžasná stvoření, o čemž samozřejmě svědčí i množství chovatelů, které si tyto chlupaté ďáblíky pořizují. Avšak pro to, aby kočka správně prospívala, je důležitá nejenom láska, ale také náležitá strava. Čím tedy krmit?Maso je základI když kočka domestikací prošla drobnou změnou, co se týče stravy, v základě stále...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku