Stříkaná izolace představuje rychlou možnost, jak zateplit prostory, které jsou těžko přístupné. Ideální forma izolace pro stropy, podkroví, podlahy nebo těžce přístupná místa. Aplikace je snadná a nabízí řadu výhod. Stříkané izolace mají navíc hydroizolační vlastnosti oproti foukané izolaci.

Stříkaná izolace je lehká

Stříkaná izolace nezatěžuje nosnost vašich stavebních konstrukcí. Zateplení se provádí pomocí lehké kompaktní pěny, která po své aplikaci vytváří souvislou vrstvu na ploše nástřiku. I když je vrstva konzistentní, je stále váhově velmi příznivá. PUR pěna je ve svém základu velmi lehký materiál. 

Stříkaná izolace nevytváří tepelné mosty

Díky nánosu kompaktní vrstvy izolace se zabraňuje tvorbě tepelných mostů, které často vedou ke vzniku nechtěných jevů v rámci konstrukce domu. Silná vrstva stříkané izolace je také dobrou hydroizolační vrstvou, která je navíc parotěsná a vzduchotěsná. 

Žádné mechanické kotvení

Jelikož se vrstva izolace nanáší pouhým nástřikem, nevyžaduje tato metoda žádné mechanické kotvení. Tyto požadavky, které mají jiné formy izolace, zde naprosto odpadají. 

Aplikace je velmi rychlá

Realizace nástřiku izolace postupuje velmi rychle. Už ve dvou pracovnících je možno se dostat na výsledek 300 metrů čtverečních pouze za jeden den. Pokud si pro své prostory přejete rychlou možnost, jak nanést vhodnou izolaci, je stříkaná metoda vhodným řešením. 

Dostane se všude

Stříkaná izolace po nástřiku okamžitě přilne k prostoru, na který je aplikována. Je tak možno ji využít i pro místa, kam se klasické zateplení nedostane. Typicky se provádí například u zateplení stropů, podkroví, podlah, těžce přístupných míst a stěn. Je vhodná pro použití u novostaveb i při rekonstrukcích stávajících budov. 

Izolace je zdravotně nezávadná

Přísné testy prokázaly, že je stříkaná izolace zdravotně nezávadná. Je tedy opatřena potřebnou certifikací a splňuje všechny náročné požadavky nejen našich, ale také evropských směrnic.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/living-room-2046668_1280-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/living-room-2046668_1280-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníStříkaná izolace představuje rychlou možnost, jak zateplit prostory, které jsou těžko přístupné. Ideální forma izolace pro stropy, podkroví, podlahy nebo těžce přístupná místa. Aplikace je snadná a nabízí řadu výhod. Stříkané izolace mají navíc hydroizolační vlastnosti oproti foukané izolaci. Stříkaná izolace je lehká Stříkaná izolace nezatěžuje nosnost vašich stavebních konstrukcí. Zateplení...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares