Doba, kdy si odjedeme na prodloužený víkend, nebo na delší dobu, vždy nahrává nenechavcům. Abyste se vyhnuli nevítané návštěvě u sebe doma a po příjezdu neměli oči pro pláč, zajistěte si tyto bezpečnostní doporučení.

Vždy vybraná pošta

Poštovní schránky byste si měli vybírat ideálně každý den. Samozřejmě pokud odjedeme na dovolenou, schránka se plní a její obsah je viditelný i z ulice. Pořiďte si prostorné nerezové schránky, do kterých se toho vejde hodně. Nebo si zajistěte pravidelné vybírání pošty díky přátelům nebo milým sousedům.

Klasický trik s křupkou

Kdo bydlí v bytě, tento trik jistě zná – stačí pod malý kobereček večer strčit zcela obyčejnou křupku a druhý den se podívat, zda je rozšlápnutá. Pokud ne, mají zloději jistotu a větší klid na svou noční práci.

Odstraňte na nějakou dobu, ještě před odjezdem na dovolenou, koberec před vaším vchodem. Nebude koberec, nebude křupka.

Simulace televize

Když se podíváte v noci na domy, většinou vidíte blikající světlo televizních přijímačů. Není potřeba, abyste si svou televizi naprogramovali, aby vám večer hrála. Za pár korun si můžete pořídit malé světlo do zástrčky. To bude simulovat svit, který televize vydává. Zapněte časovač a nedejte zlodějům žádnou šanci.

Sociální sítě

Kolik lidí máte v přátelích na svých sociálních sítích? A kolik jich skutečně dobře znáte? Jste si jisti, že vaši informaci o tom, že se chystáte na dva týdny odjet, neposkytnou další osobě? O své dovolené informujte třeba celý svět, ale až po příjezdu domů. V opačném případě se vystavujete nepříjemnému riziku.

Není třeba, aby váš byt vypadal po dobu vaší nepřítomnosti opuštěně. Stačí se jen zamyslet nad tím, jaké chování vykazujete v běžném provozu. To následně nasimulujte a nikdo nebude mít ani tušení o tom, že jste odjeli. A dovolenou si můžete pořádně užít!

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/03/house-6079543_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/03/house-6079543_960_720-150x150.jpginfo@press-media.czTipyDoba, kdy si odjedeme na prodloužený víkend, nebo na delší dobu, vždy nahrává nenechavcům. Abyste se vyhnuli nevítané návštěvě u sebe doma a po příjezdu neměli oči pro pláč, zajistěte si tyto bezpečnostní doporučení. Vždy vybraná pošta Poštovní schránky byste si měli vybírat ideálně každý den. Samozřejmě pokud odjedeme na dovolenou,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku