V posledních letech poměrně dost upadl zájem o práci a bydlení na západě a severozápadě České republiky. Důvody jsou jednoduché, ekonomika zde dlouho zažívala strmý pád. A zatím co v případě západu je to stále stejná písnička, tak v případě Ústecka můžeme počítat s tím, že se tady situace mění.

Ústí nad Labem se v meziročním porovnání měst totiž dokázalo odrazit od vlastního historického dna, a postupně stoupá skrze hodnocení životní úrovně i platového ohodnocení zaměstnání. A světe div se, není tomu ani dlouho, a je už schopné nabídnout nemalý počet velice dobře placených míst.

Místa nabízejí především investoři ze zahraničí

V posledních letech se nabídky práce Ústí nad Labem rozšiřují především díky tomu, že ze zahraničí dorazila celá rada investorů a developerů. Ti ústecký kraj využívají k tomu, aby zde mohli zbudovat nové výrobní haly, které pochopitelně nabídnou poměrně velkou pracovní kapacitu.

Většinou se jedná o práce, které vyžadují hlubší profesní znalosti. A to jak v případě řemeslníků, tak i v případě výpočetních či ekonomických oborů. Díky tomu je tak práce v Ústí nad Labem mnohem dostupnější. Pracovní místa jsou tak dostupná ve většině oborů.

Zvyšuje se i životní standard a platy

Vedle toho Ústecko dlouhodobě zaznamenává vzrůstání platů a životního standardu v lokalitě. Standardní nabídka práce Ústí nad Labem obsahuje už minimálně takové inzeráty, které splňují běžné celorepublikové požadavky. Výhodou je tady ale fakt, že v případě dobře placené práce máte možnost i výrazně šetřit. Život v Ústí nad Labem totiž ani zdaleka nespadá mezi lokality, ve kterých by byly náklady na živobytí velké. Díky tomu tak při dobré práci můžete svůj standard zvyšovat o to efektivněji, než v lokalitách s vysokými náklady za bydlení.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/02/istockphoto-498941586-612x612-1.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/02/istockphoto-498941586-612x612-1-150x150.jpginfo@press-media.czTipyV posledních letech poměrně dost upadl zájem o práci a bydlení na západě a severozápadě České republiky. Důvody jsou jednoduché, ekonomika zde dlouho zažívala strmý pád. A zatím co v případě západu je to stále stejná písnička, tak v případě Ústecka můžeme počítat s tím, že se tady situace mění. Ústí nad Labem se...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku