Každý den bychom měli spát alespoň sedm až osm hodin. Na tom se odborníci shodují. Co taktéž doporučují, tak je spánek na zádech. Podle odborníků je spánek na zádech skutečně to nejzdravější, co během dne můžete udělat. I když je pravdou, že se na tuto polohu těžko zvyká. Abyste totiž na zádech spali opravdu dobře a správně, je zapotřebí mít tvrdší kvalitní matraci, na které byste spali doslova v podobě pravítka. 

Zdravý spánek je takový spánek, při kterém si tělo odpočine a při kterém je páteř v uvolněné pozici. I z toho důvodu se nedoporučuje spát na břiše, protože při této poloze je páteř (zejména její dolní část) vysoce zatěžována a krk je nepříjemně vytočen. Proto to raději zkuste se spánkem na zádech s tím, že si k tomu pořiďte vhodně tvrdou matraci. 

Pevnější matrace je základ

Nemusíte si samozřejmě kupovat tu nejtvrdší matraci, na kterou narazíte. Matrace by měla být hlavně pevnější a neměla by se přizpůsobovat vašemu tělu. Důvodem toho je fakt, že pokud se bude matrace podrobovat tvarům vašeho těla, páteř nebude v rovné poloze. Některé části klesnou hlouběji, což při zdravém spaní na zádech není žádoucí. 

Pokud byste se snažili usnout na zádech na měkčí matraci, ráno byste se se vší pravděpodobností vzbudili s pekelnou bolestí zad. 

Spánku na zádech pomůžou i některé vychytávky

Nedaří se vám stále spát na zádech? Za vyzkoušení stojí ještě někteří pomocníci, kteří vám se spaním na zádech pomůžou. Těmito pomocníky se myslí především zatěžkávací deky, které zabrání věčnému přetáčení z boku na bok. Také vám pomůže vhodně zvolený polštář, který budete mít nejen pod hlavou. Existují polštáře, které mají podpořit konkrétní spánkové polohy. Pořiďte si proto ten, který si klade za cíl podpořit váš spánek na zádech. Většinou má anatomický tvar a podpírá krk i ramena.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/stehovaci-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/stehovaci-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníKaždý den bychom měli spát alespoň sedm až osm hodin. Na tom se odborníci shodují. Co taktéž doporučují, tak je spánek na zádech. Podle odborníků je spánek na zádech skutečně to nejzdravější, co během dne můžete udělat. I když je pravdou, že se na tuto polohu těžko zvyká. Abyste...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku