Elektronika je dnes všude kolem nás a život bez výpočetní techniky si už lze představit jen stěží. Platí to přitom pro život pracovní i soukromý. Počítače, notebooky či další elektronika současně ale nejsou zrovna levnou záležitostí a pokud člověk vyžaduje alespoň nějakou úroveň kvality, musí si většinou připlatit.

I pro ty, kdo zrovna nemohou hýřit, ale existuje řešení. Je jím repasovaná výpočetní technika. Jaká jsou její pro a proti?

Co je to repasovaná výpočetní technika?

Pod pojmem repasovaná výpočetní technika se rozumí elektronika (především počítače a notebooky), která byla rozbalena pro předváděcí účely, zákazníci jí vrátili v zákonné lhůtě, navrátila se po předčasně ukončeném leasingu apod.

Veškeré přístroje byly nicméně podrobeny pečlivému testování a byly vyčištěny tak, aby se prakticky v ničem nelišily od těch, které si zákazník koupí v obchodě coby nové.

Výhody repasované výpočetní techniky

Je patrné, v čem tkví hlavní rozdíl mezi repasovaným počítačem nebo repasovaným notebookem a běžným bazarovým zbožím. Je to právě jistota stoprocentní funkčnosti, spolehlivosti a dokonalého vyčištění, která dělá z repasované elektroniky tak výhodnou koupi.

To je v kombinaci s cenou, která je ve srovnání s novým zbožím často až o desítky procent nižší, přesně tím, co dělá repasovaná zařízení pro zákazníky tak lákavá. Poměr cena/výkon je u nich zkrátka na maximální možné úrovni.

Nabídka repasovaných počítačů a repasovaných notebooků zahrnuje jak běžné kancelářské modely, tak high-endové produkty. V obou případech výrazně levnější, než když jsou pořizovány jako nové.

Nevýhody repasované výpočetní techniky

Nákup repasované výpočetní techniky má samozřejmě i určité nevýhody. Jde především o zkrácenou záruku. Ta je standardně jeden rok, byť jde mnohdy přikoupit její prodloužení. Druhá potenciální nevýhoda se týká především repasovaných notebooků.

Kapacita jejich baterie totiž může být v porovnání s tou úplně novou přece jen trochu snížená. Poslední nevýhodou potom může být chybějící manuál, návod pouze v cizím jazyce apod. To ale v době internetu opravdu není nepřekonatelný problém.

Vyplatí se tedy?

Odpověď na otázku v titulu tohoto článku je tak zřejmá. Pokud chcete na nákupu výpočetní techniky významně ušetřit, a přitom mít jistotu, že kupujete kvalitní produkt, na který se budete moci spolehnout, repasovaná výpočetní technika je pro vás tou správou volbou a rozhodně se vyplatí. Vybrat si můžete např. na Eurotech.cz.

Rozbil se vám počítač a vy teď nemáte na nový? Anebo prostě jen nechcete utrácet za notebook tak velké peníze? Rozhodně zahrňte do svého rozhodování i repasovanou elektroniku, za méně peněz s ní získáte kvalitní produkty přesně podle svých představ a požadavků, které vám budou dlouho a dobře sloužit.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/09/repasovana-technika.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/09/repasovana-technika-150x150.pngPR-leadersEkonomikaFinanceElektronika je dnes všude kolem nás a život bez výpočetní techniky si už lze představit jen stěží. Platí to přitom pro život pracovní i soukromý. Počítače, notebooky či další elektronika současně ale nejsou zrovna levnou záležitostí a pokud člověk vyžaduje alespoň nějakou úroveň kvality, musí si většinou připlatit. I pro...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku