Ať už žijete v Praze, jejím okolí nebo na druhé straně Česka, určitě jste zvědaví, co se aktuálně v hlavním městě děje. Proto vám přinášíme nejnovější zprávy o stavbě, která vzniká na Praze 10 a pomalu se blíží do finále.

Snová lokalita

Pokud se v Praze 10 vyznáte, určitě vám je povědomá oblast Malešice. Jedná se o lokalitu, která je s Prahou propojena již od nepaměti. Kromě historických objektů, například zámečku, Milíčovy modlitebny či Jiráskovy vily, se na území pražských Malešic vyskytuje také les. A právě v jeho blízkosti vznikají nové byty na Praze 10. Projekt nese název Malešický háj a nyní se nachází v počáteční fázi, neboť stavba započala letos.

Minimalismus a funkčnost

Nicméně, už nyní se ví, jak budou bytové domy vypadat. Za plány projektu stojí architektonické studio Loxia, které má s výstavbou rezidenčních domů již spoustu zkušeností. Bydlení v Praze Malešicích tak díky tomu bude luxusní záležitostí. Každý bytový dům bude mít nejvýše pět pater, aby nijak nenarušil okolní krajinu a samozřejmostí je také minimalistická architektura, použití přírodních materiálů a funkčnost.

Je libo garsonku nebo penthouse?

V nabídce bytů budou jak garsonky o rozloze 31 m², tak i exkluzivní střešní penthousy disponující plochou 139 m². A aby měli rezidenti zeleň na dosah, součástí každého bytu bude balkon, terasa či předzahrádka. Tím ovšem výčet nekončí. Jelikož parkování v Praze je často noční můrou, součástí každého bytu bude parkovací místo v podzemní garáži.

K nastěhování budou byty připravené v roce 2023 a již nyní je jasné, že bude rozhodně o co stát. Podle návrhů vypadá projekt Malešický háj velmi dobře a podle dostupné fotodokumentace bude realita totožná s kreslenými návrhy. Až půjdete příště Prahou, zavítejte také do Malešic a na vznikající nové bydlení se podívejte na vlastní oči.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/10/svetdnes.cz_malesickyhaj_cz_uvodni.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/10/svetdnes.cz_malesickyhaj_cz_uvodni-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníRealityAť už žijete v Praze, jejím okolí nebo na druhé straně Česka, určitě jste zvědaví, co se aktuálně v hlavním městě děje. Proto vám přinášíme nejnovější zprávy o stavbě, která vzniká na Praze 10 a pomalu se blíží do finále. Snová lokalita Pokud se v Praze 10 vyznáte, určitě vám je...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku