Každý rok jsou toho plné sociální sítě a vy si letos říkáte, že se do toho dáte také? Máme pro vás překrásné tipy, jak si vánočně nebo zimně vyzdobit vaše okna. Záclony pověšené na dřevěných garnýžích nebo jiné dekorační látky v oknech nemusí být tou jedinou výzdobou. Budeme stříhat, nebo raději malovat? Dejte se do toho!

Letos to bude krása

Kdy jindy si vychutnat krásu domova než právě na Vánoce. Hřejivé svátky budou přesně takové, jaké si je uděláte. Když si přejete mít doma útulno, dejte se do práce. Vybírat si můžete z celé řady technik. Každou z nich přitom zvládnete levou zadní. Nebo vám dokonce mohou pomoci děti, pokud budou mít právě tu správnou náladu.

Malování přímo na sklo

Přejete si výhled do zimní krajiny, ale za okny je jen beztvará plýskanice? Udělejte si vlastní představu o tom, jak mají zimní dny vypadat. Přímo na okno totiž můžete malovat i obyčejnými barvami. Skvěle se na to hodí obyčejná bílá temperka. Ta po zaschnutí udělá skutečné divy. Budete malovat zimní krajinu venkova, města, nebo jen přírodu? Na svém okně můžete také mít třeba stovku krásných sněhových vloček. Jaký bude váš obraz zimy?

Křehká krása

Malování není nic pro vás? Nevadí. Budeme stříhat. Co byste řekli zástupu sněhových vloček, kdy žádná nebude stejná? Krajkové vločky přitom zvládnou vytvořit i mladší školní děti. Stačí si vybrat vzor, který se vám líbí, a správně poskládat papír. Nebo si můžete vytvořit zimní městečko zasněžené ledovou něhou. Dejte se do práce a již dnes večer bude ve vašem domově útulno. Na oknech si z papíru můžete udělat klidně svůj vlastní betlém. Stačí obyčejná izolepa a figurky budou držet jako přibité. Když se na parapetu objeví světelný řetěz, máte tu parádu ještě více zdůrazněnou.

Jaké dekorace na okna ve vánočním duchu se budou líbit vám? Už víte, co si pro svůj domov přejete vytvořit? Udělejte si tvořivou chvilku a dopřejte si to, na co jste se v minulých letech jen zbožně dívali.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/10/christmas-1328855_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/10/christmas-1328855_960_720-150x150.jpginfo@press-media.czŽenyKaždý rok jsou toho plné sociální sítě a vy si letos říkáte, že se do toho dáte také? Máme pro vás překrásné tipy, jak si vánočně nebo zimně vyzdobit vaše okna. Záclony pověšené na dřevěných garnýžích nebo jiné dekorační látky v oknech nemusí být tou jedinou výzdobou. Budeme stříhat,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares