Chcete prožít vánoční atmosféru naplno a přitom originálně? Potom chystaný koncert Varhana Orchestroviče Bauera v kostele svatého Salvátora na Starém Městě je přesně to pravé pro Vás.

A co zde uslyšíte? Varhan během koncertu uvede známé koledy v neoposlouchaných provedeních nejrůznějších hudebních žánrů a představí i nové vánoční kompozice od mladých nadějných skladatelů. Chybět nebudou ani filmové vánoční písně, které v dokonalém provedení zahraje 55 členů Okamžitého Filmového Orchestru. Varhan taktéž představí své nové skladby, spojené s živou projekcí.

Stoleté výročí republiky

Protože tento rok slavíme stoleté výročí republiky, celé představení vyvrcholí neobvyklým aranžmá tří hymen – české, slovenské a poněkud neobvyklé i izraelské. Poslední jmenovanou zahraje na starověký izraelský hudební nástroj, schofar, Varahanův host a jeden z mála hráčů na tento neobvyklý instrument, Pavel Dostál-Berg.

Slaných osobností bude více

Koncertem bude provázet známý hlasatel Alexandr Hemala a mezi pozvanými hosty se představí i herečka a zpěvačka Jitka Čvančarová, jazzový sólista Miroslav Hloucal nebo slovenský zpěvák Jural Hnilica.

Jako vždy i letos se můžete těšit na neobvykle zpracované známé melodie, stejně jako Varhanovo charisma a samozřejmě i proslavený zlatý oblek. Nudit se zkrátka určitě nebudete!

Tento v pořadí již 26. Vahranův vánoční koncert je vítanou společenskou událostí, která Vás dokáže prodchnout sváteční atmosférou Vánoc a naladit do klidu a pohody, v tomto čase tak žádané.

Kdy a kde?

Evangelický kostel svatého Salvátora, kde se událost pořádá navíc ohromí úžasnou architekturou a velkolepostí. Večerní nasvícení je zkrátka dech beroucí. A pokud se obáváte, že se zde kvůli zimě nebude dát vydržet, tyto obavy jsou bezpředmětné. Kostel je vytápěný a navíc bezbariérový, takže koncertu se může zúčastnit opravdu kdokoliv.

Ve foyer se prodává svařák a další teplé nápoje a celé představení tak každoročně nabývá spíše neformální, odlehčené nálady plné pohody a příjemného popovídání. Vždyť právě o tom Vánoce jsou, o setkávání se, o mezilidských vztazích. A proto se i vy pojďte potkat na Varhanově koncertu v pátek 21.12 od 20:00.

Lístky lze zakoupit zde

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/plakat-Varhan-724x1024.jpeghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/plakat-Varhan-150x150.jpegPR-leadersKulturaZprávyChcete prožít vánoční atmosféru naplno a přitom originálně? Potom chystaný koncert Varhana Orchestroviče Bauera v kostele svatého Salvátora na Starém Městě je přesně to pravé pro Vás. A co zde uslyšíte? Varhan během koncertu uvede známé koledy v neoposlouchaných provedeních nejrůznějších hudebních žánrů a představí i nové vánoční kompozice od mladých...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku